| pacman a întrebat:

Cum sa treci mai usor peste o despartire? straight face

13 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Pentru a trece mai usor peste o despartire, pregateste-te pentru alta.

| Marii a răspuns:

Arunca tot ce-ti aduce aminte de persoana respectiva. Iesi afara cu prietenii. Incearca sa petreci mai mult timp cu o persoana caruia sa-i poti spune tot ce ai pe suflet. Cu timpul o sa observi ca uiti ca suferi dupa cineva. happy

| juniper a răspuns:

Nu te mai gandi la persoana respectiva, uita-te la o comedie, la Mr. Bean, sa vezi ce-ti trece supararea, mai bei o ciocolata calda ca acum e frig si asculti muzica frumoasa happy

| Paris a răspuns:

E greu sa treci peste o despartire, si nu ma simt deloc in stare sa dau sfaturi la capitolul acesta, pentru ca eu personal am suferit dupa fostul meu prieten pana a fost din nou actual. Si asta s-a intamplat intr-un an, suferinta nu mai era atat de intensa, dar era. De trecut peste o despartire treci foarte greu daca ai iubit acea persoana. Poti doar sa faci anumite chestii care sa iti mai distraga atentia, care sa te faca sa uiti. Sa iesi in oras de exemplu, dar cand vei ajunge in camera ta, durerea revine. Stiu e greu, insa acum depinde si de modul in care v-ati despartit. daca stii ca mai ai o sansa la el, atunci nu trebuie sa renunti, stai linistita, dar pregateste-ti terenul. daca stii ca orice sansa la impacara este nula, atunci fruntea sus, incarca-te cu optimism, arunca tot ce iti aminteste de el, si canalizeaza-ti atentia asupra altui lucru. cum ar fi invatatul si prietenii. la mine a mers. Poate noaptea nu mai ai in ce parte sa distragi atentia, poate noaptea vei plange, vei suferi. Insa noi trebuie sa invatam un lucru happy Ca motivele pentru care suferim acum, peste cativa ani ne vor parea minora, ca problemele pe care le avem acum, sunt mici copilarii, care o data cu trecerea anilorvor deveni "glume bune" te pup

| Kassandra1408 a răspuns:

Mananc inghetata, stau un pic si+mi plang de mila dupa care ies cu prietenele la agatat. Imi ocup timpul cu altele, furia trebuie sa fie productivawinking citesc si incerc sa ma detasez pe cat posibil de el. Merg la box sau la inot si ulterior la un masaj relaxant. Ma rasfat fiindca merit, iar el nu merita lacrimile mele happy

| i.love.me a răspuns:

Petrece'ti timpul cu persoanele pe care le iubesti (infara de persoana respectiva) incearca sa te gandesti ca tot ce e frumos se tremina repede.de fapt ce vorbesc eu? nu pot sa trec peste o despartire.plagi daca asta simi pe mine ma face sa ma descarc, vrbeste cu cineva dar ai grija sa nu fie baiat esti vulnerabila in perioada asta te pot "consola" totisad

| mada. a răspuns:

Pai incearca pe cat posibil sa nu te mai gandesti la pers aceea, ocupati timpul cu alte activitati...sau incearca sa gasesti alta persoana de care sa-ti placa...bafta:-)

| ivona a răspuns:

" Mai bine o infrangere demna, decat o dragoste cersita!"

succes!

| blunts a răspuns:

Te imbetilaughing

| Me,myself & I a răspuns:

Gandeste-te la clipele cand va certati si poate daca esti furios/a treci mai repede peste asta.

| marry_7650 a răspuns:

Nu este usor sa faci fata unei despartiri, trebuie sa lasi timpul sa treaca tu incarca sa stai mai mult cu prietenii asculta muzica, fai cate-o vizita bunicii tale si vorbeste mult cu ia poate te ajuta cu ceva happy

| Doigetar a răspuns:

Gandeste-te la toate motivele pentru care merita sa va fi despartitwinking

| aly_4607 a răspuns:

Mai bine lupti sa-i recastigi dragostea...