| Tasya05 a întrebat:

Cum scap de obsesia pentru Justin Bieber? Decii pur si simpluu nu pot sta mai mult de o jumatate de ora fara sa ma uit la o poza cu el sau fara sa ascult o melodiie de al lui! E asa de dragutzzz si frumoss! Il adorrrrr!
Mereu incerc sa nu ma gandesc la el dar nu pottttt! Si seara inainte sa adorm ma gandesc la el! Cum scap de aceasta obsesie?
P. S: Am doar 12 ani. poate va ajuta si asta.winking

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

bine macar ca recunosti ca ai o problema si vrei sa scapi de ea, ma bucur mult pentru tine happy
ai putea sa-ti ocupi tot timpul dintr-o zi ca sa nu mai ai timp sa te gindesti la el, iar seara sa te pui in pat chiar cind ti-e foarte somn si esti obosita, ca sa nu te mai poti gindi deloc la el
ai putea de asemenea sa incerci sa asculti alte melodii (de exemplu programul kiss tv, acolo sunt melodii frumoase si nu de a lui)
si probabil ca e frumos, dar, cum il poti adora daca nu-l cunosti? nu poti simpti nimic, nimic (ura, iubire, atractie, sau orice alt sentiment) absolut nimic fata de o persoana care n-o cunosti, e IMPOSIBIL, crede-mawinking si daca ai postere sau poze cu el, arunca-le deoarece iti fac numai rau
si la sfirsit, gindeste-te asa : el habar n-are ca eu exist, dapai ca-l "iubesc" si ca mereu ma gindesc la el, deci, eu de ce sa-mi bat capul cu existenta lui? am destule lucruri de facut in viata, decit sa stai si sa pling ca sunt obsedata de cineva care nici macar nu stie ca exist
eu iti doresc succes si daca te ajuta cu ceva, sa stii ca si mie mi-a placut de el, dar am realizat ca n-are rost sa-l iubesc, iar acum chiar (extrem de rar) ca cam enerveaza cind vad ca nu face nimic (bine, doar se chinuie sa cinte) si toate fetele sunt in limba dupa el
si, hai sa recunoasteam, nu cinta chiar asa de bine, fanele-l "iubesc" pentru aspect, nu pentru muzica

32 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Încearcă să asculți rock. Dacă începe să îți placă, îi vei spune adio lui Justin Bieber pe veci.

Pentru început, îți recomand trupe mai puțin dure
Green Day, Nickelback, Breaking Benjamin, Three Days Grace etc.

Crede-mă, e cel mai eficient mod de a scăpa de obsesia pentru muzică proastă.
Baftă

| Sabinaaa_5167 a răspuns:

Fato.cauta si alti baieti draguti.mai suntlaughing Are si prietena.Gandeste-te ca nu ai nici o sansa.

| RDaria a răspuns:

Si incepe chinul tauuu... Uite care e faza:nu ai intalnit deocamdata un tip la care poti ajunge adica sa poti vorbi cu el sa intemeiati o prietenie.Am patit la fel si nu-ti fa griji in 1luna jumate' mi-a trecut de tot.Nu e dragut deloc e foarte fals:zambeste fals si se comporta intr-un fel in care nu e! Analizeaza-i reactiile din clipuri:Iti vei da seama ca e un excroc...happy

| andreiutzu18 a răspuns:

Scumpo se vede ca ai numai 12 ani.in primul' rand gandeste.te ca nu poti fi in veci cu ala si in al doilea rand prima data trebuie sa vezi sufletul unei perosane apoi exterioruwinkingdegeaba arat eu ca fat-frumos daca interioru' meu putewinking... oricum ala e doar un prefacut si un excroc cum zicea cineca mai sus.
bafta sa iti uiti odraslalaughing

| pinguinuVerde a răspuns:

Te pişi pe poză şi-i dăi foc.

| Kazimir a răspuns:

Se zice escroc analfabetilor!
draga fa. daca asculti jb poti sa te sinucizi. sa-ti dai foc sa te arunci de la etaju 4 sa-ti tai venele etc... gasesti tu ceva constructiv

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

La 12 ani e normal sa te indragostesit de cine nu trebuie.oh go on. uite`te la poze cu maimute si ai sa uiti de ellaughingca nu e fat frumos.un pusti care se da mare si el ca si-a scos si el niste melodii.
Fa si u alte activitati.ca sa uiti de el...mai bine gandeste`te la povesti cu zane inainte sa adormi poate o sa te ajute.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai :
- inchide televizorul
- arunca televizorul
- taie firul de internet
- arunca laptopul, calculatorul, mp3-ul, cd player-ul, sterge toate melodiile cu Bieber de oriunde le ai bagate
- arunca tot ce am zis mai sus
- inchide-te intr-o camera goala. Stai acolo si incearca sa iti gasesti alta ocupatie
- fa-ti niste teme, citeste o carte de filozofie, invata sa canti la un instrument.
- aminteste-ti ca Bieber e un copil copac
- aminteste-ti ca Bieber nici nu stie de existenta ta iar daca ar sti tot nu i-ar pasa
- schimba avatarul
- incepe sa asculti ceva de calitate
Daca nu functioneaza niciuna dintre astea, da-ti foc.
@ 7h30, daca fata asta iti da fundita, eu sunt Jelli straight face. Cred ca visezi, prietene. Macar incerci si te felicit. Nu ma refer la fundita aici, ci la aducerea fetei pe calea cea buna.
@ cŔii, nu ar putea face asta. Iti dai seama ce emotii ar avea inainte.
Cu drag, Jelli.

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Un psiholog
o sinucidere

| EvangelineDS a răspuns:

Asculta astea si termina cu obsesia cu el gasesteti si alte ocupatii cand nai nimic de facut te gandesti la el nu?
http://www.youtube.com/watch?v=yNBFkANEd5M
http://www.youtube.com/watch?v=0ODdhNH0n8U&feature=related
sau nightwish:
http://www.youtube.com/watch?v=SO4LyKd-Hws
http://www.youtube.com/watch?v=GdWhlo9b9zg&feature=related
si multe multe alte formatii de rock pop-rock ti leas recomanda a le asculti

| TeoPT a răspuns:

@Jelli
Eh, măcar am încercat...

| TeoPT a răspuns:

@VamPiIRItZa
Cu Nightwish sunt de acord, dar Tokio Bordel? laughing

Bine că îi înveți tu pe alții să asculte muzică dar ești în aceeași categorie cu ei. Trist.
Baftă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, VamPiIRItZa.
Fă proastocretinoidioatocopilretardatdealocatiedejumadebuletin, cum iti permiti sa amesteci Nightwish cu Tokio Emotel?
E ca si cand un artist rock s-ar imbraca in haine de manelist si ar canta. Intelegi analogia?
Asta e.
Pa-pa, VamPiIRItZa.

| Tasya05 explică:

MMM da...mz pentru raspunsurii mai asatept si altele
si pentru 7h30 si VamPiIRItZa urasc rock-ul happy
Appp cum ii fac pe prietenii mei sa nu mai vb despre el? Pt ca din cauza lor nu pot sa scap de obsesia pentru Juss. Mentionez ca ei sunt ai obsedaatiii ca mine.
Prietenele mele dorm cu poza lui sub pernalaughing iar prieteii mei se roaga ca intr-o zii sa arate la fel ca el laughinglaughinglaughing)laughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughing

| ZeroIdeiDăNume a răspuns:

Dati cu o bata in cap laughing

| TeoPT a răspuns:

@yloveyoujustinbieber
Numai un om mai prost ca o maimuță poate să urască rock-ul.
Pentru mine ești o cauză pierdută.
Du-te și masturbează-te cu poza biberonului.
Baftă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ylovetouchingmyself
Ia-ti prietenele si duceti-va undeva departe...
Pe o insula parasita si ascultati-va biberonul. Acolo nu se va lega nimeni de voi.
Pana atunci te trimit eu in origini pentru ce ai zis despre rock.

Răspuns utilizator avertizat
| Tasya05 explică:

App nu la totzii le place rockul! Satanistilorr! Pe bune acu si fara supararea.Nu ma mai criticatii pentru ca nu imi place rockul.Cred ca rockul este ceva pentru SATANISTIII si punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@yloveyoujustinbieber
Uită-te la răspunsul premiat : http://www.tpu.ro/......-legatura/

| EvangelineDS a răspuns:

Draga,

7h30
Jelli
daca amandoi ascultai manele rock nu stiu ce nu trebuie sa jighiti si alte persoane pentru.ca asculta tokio hotel ...si jelli chiar ca esti un copil prost educat la fel si 7h30

| Tasya05 explică:

Hmmm da cum zicetzii voi...
Dar tot nu imi place rock-ul.nu stiu e un gen de muzica care nu mi se potriveste.

| TeoPT a răspuns:

@yloveyoujustinbieber
Ok, am înțeles. Nici nu te-ai obosit vreodată să înțelegi rock-ul, dar de ce stau eu să mă cert cu toți distrușii pe aici, e clar că rock-ul e un gen prea complex pentru creierașul tău. Dar nu începe să ne faci pe noi sataniști. Ce, vrei să pari și mai proastă decât ești? Shut up. Nu cred că vrei să știi ce înseamnă să te iei în gură cu mine.

@VamPiIRItZa
Ție nici nu mă obosesc să îți scriu mai mult. Ești total pe dinafară. Degeaba asculți tu rock și îi înveți pe alții ce e muzica. Ești în aceeași oală cu ei. laughing

Baftă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@VamPiIRItZa, dacă vrei să îmi adresezi vreun cuvânt, fă-o în română. Te rog, că nu pricep nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| TeoPT a răspuns:

@mhn24
Da, satanistule! Să îți fie rușine!

*îi curge o lacrimă de dezamăgire*

| IloveJustinBieber_6148 a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine...dar eu sunt si mai rau...eu nu pot sa dorm daca nu stau noaptea daca nu ascult melodiile lui adica daca mi-se opreste telefonul in toiul nopti ma trezesc deci nu esti singura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei @yloveyoujustinbieber si eu sunt Satana știai?
Uite aici cel mai nou hit al lui Justin Bieber, fanatico. Te rog ascultă-l până la capăt că-i prea tare.
http://www.youtube.com/watch?v=2Kjh9lQXLWk

| Deeu_1723 a răspuns:

Om care urâşte rockul? Nu trebuie să existe.
Dacă vrei să scapi de obsesie,trebuie să nu te mai intereseze.
În legătură cu prietenii tăi,mda, nu te interesează.
Lasă-i pe ei cu obsesia, tu ar trebui să fi fata deşteaptă şi să nu îţi mai pese de el. Sper că te-am ajutat.

| Tasya05 explică:

Draga, @IloveJustinBieber.Hmmm da.Si eu ascult noapte Justin si dca mi se opreste telefonul numai pot dormii laughing.
Dar am o prietena care plange noapte pentru ca nu va putea niciodata sa il intalneasca pe Justin.laughinglaughinglaughing. Decii prietenii mei sunt DISPERATIIIIIIII!