| Misteriosulboschet a întrebat:

Cum se calculeaza o medie cu tot cu nota din teza? Urgent.

5 răspunsuri:
| AnaMaria2719 a răspuns:

Toate notele adunate, impartit la cate sunt ori 3 plus teza impartit la 4.

| Snookie a răspuns:

Aduni toate notele tale, le imparti la cate sunt, rezultatul obtinut il inmultesti cu 3 aduni cu nota din teza si imparti totul la 4!

| Miruna75 a răspuns:

Faci media notelor de la oral inmultesti cu 3 apoi aduni teza si imparti la 4

| alinalin12 a răspuns:

Sall.Pai se face Media Aritmetica a notelor, apoi se inmulteste cu trei si se aduna nota din tez, dupa se imparte la 4 si gata

| maxes a răspuns:

Media aritmetica a notelor de la oral inmultita cu 3 adunata cu teza si totul impartit la 4