| BAd-RoMaNcE a întrebat:

Cum se pune iconitele de la twitter, facebook, youtube pe un site facut in wordpress?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, sa o luam cu inceputul
1. Daca ai iconitele, le uploadezi pe un site de upload (ex.: imageShack)
2. Daca nu, pe orice site unde le vezi, dai clic dreapta pe ele si "save picture as". Gata acum le ai si le poti uploada.
3. Daca l-ai pus pe imageshack, copiezi codul de la "Sites", ii pui inaintea lui asta: [a href="aici scrii adresa blogului tau"] si inlocuiesti parantezele cu < la inceput si cu > la sfarsit, si-l inserezi direct la tine pe blog.
4. Daca le-ai pus pe alt site vezi unde scrie direct link, copiezi adresa si creezi un cod de genul asta:

[a href="adresa blogului tau"]

[img src="direct link-ul iconitei"> [/a]

pe care il pui la tine pe blog in sectiune care doresti. Bafta!

P. S.: nu uita sa inlocuiesti [ cu < si ] cu > ca altfel nu merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau vezi aici http://www.tutorialehtml.com/htmlt/imagini.php