| Jackass a întrebat:

Cum se spune in latina "Ea este frumoasa"?Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Geoops a răspuns:

Eam est pulchra http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT#ro|la|ea%20este%20frumoasa
funda?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ella es bella.

Răspuns utilizator avertizat
| wforweirdo a răspuns:

Eu sunt varză la latină, dar pot să vă zic sigur că toate răspunsurile de aici sunt greşite. În limba latină, predicatul se scrie tot timpul la sfârşitul propoziţiei. Şi ceva de genul am mai auzit ora trecută prin clasă, că nu există pronume la persoana a3-a, deci în loc de "ea", pune un nume, gen Cornelia.