| anonim_4396 a întrebat:

Cum se şterg mesajele anterioare din status la Messenger? Dau mult râvnita fundă.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

In dreapta apare un fel de sageata (dreptunghi micut) apesi pe el, apoi apesti pe un mesaj si jos de tot dai la delete this message, asa faci pana cand le stergi pe toate.

2 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

N-am găsit... Poţi să revii cu detalii?

| Klepto a răspuns:

Poftim don'soara Eliza, asa zice maritul google, lasa funda, o dai la altul.

Pentru metoda manuală, de editare a regiştrilor:
Pas 1: Mergi la butonul Start -> Run şi tastează "regedit" apoi apasă enter sau ok
Pas 2: Mergi la adresa următoare:
HKEY_CURRENT_USER\Software\yahoo\pager\profiles\userul tău\Custom Msgs
Notă: Înlocuieşte "userul tău" cu id-ul a cărui status vrei să
modifici sau ştergi. Poţi vizualiza şi edita statusurile oricărui id ce
ţi-a folosit calculatorul tău.
Pas 3: Selectează şi delete pentru a şterge şi dublu click pentru a vizualiza şi edita.

Daca nu merge, sorry.