| anonim_4396 a întrebat:

Cum spală societatea creierele tinerilor?

Răspuns Câştigător
| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Prin tot mai multe retele de socializare, reclame publicitare care te stimuleaza sa iti doresti acel lucru/produs dar si prin presa mondena de prost gust..intr-un cuvant mass-media.

5 răspunsuri:
| Rucsiii95 a răspuns:

Tu nu stii sa raspunzi intrebarilor de pe ask? laughing)

| lpavel a răspuns:

De ce crezi asa ceva? Crede in tine si in ce faci nu in ce auzi! E primul pas spre optimism!

| Ezeru a răspuns:

O parte a societati nu toata lumea.In general prin inducerea de gandire libera si haotica. Ei le induc copiilor ca cel mai bun lucru este gandirea libera si ca regulile sunt facute sa fie incalcate ( desenele animate ), dar prin asta copii isi desprind lucruri gresite. Sunt multi factori ce influenteaza tineri din ziua de astazi. Cel mai activ este in desene animate.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Rucsiii95):

Bună.
Interesant răspunsul tău!
Pa, pa.

| Rucsiii95 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ma refeream la.ea toate intrebarile ce le are aici, de fapt am observat cateva sunt de pe ask, intrebarile zilnice de pe ask.fm happy