| BumiWolfie15 a întrebat:

Cum sunt profesorii de la liceul Alexandru Ioan Cuza București?
Se dau teste inițiale la toate materiile (știu că decizia profesorului, dar cum nu îi cunosc nu am de unde să știu ce așteptări au )? Întreb pentru că anul acesta după evaluarea națională am fost repartizată acolo la mate-info.

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Asteptarile profesorilor de oriunde, este sa stii toata materia studiata pana atunci.
Testele se dau ca sa vada nivelul vostru de pregatire. Adica, cat ati invatat si cat ati fentat in anii precedenti. S-ar putea ca unii dintre voi sa plece, chiar daca au fost admisi. Teste din astea se dau doar la liceele unde se face carte "pe rupte". Niciodata la un liceu slab.