| WallzRUp a întrebat:

Bună seara.

Vouă care vi se pare a fi cea mai dezvoltată regiune din România?
Din punct de vedere economic, urbanistic, social, etc.

Transilvania(Ardeal+Banat+Crișana+Maramureș), Sudul(Oltenia+Muntenia+Dobrogea) sau Moldova(Moldova propriu-zisă+Bucovina)?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Transilvania e pe primul loc.Influenta germana si autro-ungara si-a spus cuvantul in toate privintele si asta se vede in mentalitatea oamenilor si in stilul arhitectural al oraselor.Clujul,Brasovul,Sibiul,TG Mures, Timiosara au o putere economica mare care atrag si oamenii din celelalte regiuni ale tarii(Sudul si Moldova)sa se stabileasca in Ardeal.Nu cred ca ai sa vezi un ardelean locuind in IASI sau Craiova.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LordCristobal):

Ei, nu. Si te-ai gasit si tu sa pui Iasi linga Craiova...

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bucuresti, capitala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bucureștiul.

Apoi Transilvania.

| ReddY25 a răspuns:

Moldova,Iași

| suntserios a răspuns (pentru ReddY25):

Clar.
Mai ales la cate autostrazi si turism e in Iasi happy

| Standt a răspuns:

Bucurestiul.
Stii ca Ardealul are zona sa de saracie ca si Moldova? Este vorba de Salaj. Tocmai ieri s-a dat un reportaj la radio. Credeam ca vorbesc de Vaslui.