| Egon2203 a întrebat:

Cum trec peste o despartire?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Accepta ca ai iubito asta e cel mai important a fost trecutul tau, cu timpul vei uita o parte nu tot, iubirea te loveste puternic, daca ai iubit cu adevarat nu va vi usor

| neutrino a răspuns:

Daca accepti ideea ca o relatie in timpul adolescentei, are un inceput, dar si un sfarsit, atunci vei trece mai usor peste o despartire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consuma-te, incearca sa accepti situatia si apoi inconjoara-te de prieteni, distrage-ti atentia, ai rabdare, ca vorba aia cu timpul care le vindeca pe toate e adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa faci specific dar ceva care sa nu faci, sa nu te cuplezi cu una / unu doar sa uiti de ex, pentru ca nu uiti si nici nu ai sa tii la el / ea si asa ajungeti la o alta despartire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu trebuie să faci ceva anume, ci doar să lași timpul să treacă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concentrează toată atenţia ta asupra şcolii sau locului de muncă.

| baiatuldinbrasov112 a răspuns:

Incearca sa uiti, ocupa-ti timpul cu altceva, interesant care sa te faca sa uiti si aici nu ma refer la seriale si porcarii