| anonim_4396 a întrebat:

Cum va motivati, ambitionati voi?! Motto-ul vostru motivational. Care este cel mai mare vis al vostru?

5 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

N-am un motto. Pe mine personal mă motivează foarte mult faptul că i-aș face pe cei dragi mie fericiți și mândri atunci când am parte de o reușită, ceea ce mă face să muncesc din greu pentru a îmi atinge obiectivele. Asta nu înseamnă că nu o fac și pentru mine sau că eu nu mă bucur.
Ca să îți dau un exemplu, astăzi am dat examenul teoretic pentru obținerea permisului de conducere, pentru care am învățat în paralele cu ceea ce aveam de făcut pentru orele de la liceu, fiind în clasa a XII-a, într-o perioadă destul de aglomerată. Pe cât de stresată și obosită am fost în ultimele săptămâni, am reușit să trec acest examen, gândindu-mă zilnic cât de bucuroasă ar fi familia mea de reușita mea și nu doar ei, ci și prietenii mei.
E adevărat că se spune că ceea ce faci în viață faci pentru tine și nu pentru cei din jur, dar eu sunt de părere că succesele tale sunt răsplata oamenilor care te-au crescut, ți-au fost alături, au avut grijă de tine și care chiar țin la tine, iar mie personal îmi place să îi răsplătesc astfel și nu doar prin cadouri materiale.

| zurick a răspuns:

Sa ajung la NASA, dar nu se va intampla pentru ca prostii nu intra acolo si din pacate ma incadrez in aceasta categorie.

''Daca gaseşti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri.'' - J. F. Kennedy

| Deaad a răspuns:

In ultimul timp am lasat-o mai moale cu pesimismul, depresia si tristea.
M-am motivat singur prin vointa si prin simbolistica.

| devBee a răspuns:

Ca sa ma ambitionez sa fac ceva folosesc motto-ul asta: Daca poti face ceva in mai putin de 5 minute, apuca-te de el chiar acum. Chestia e ca daca te apuci de ceva e mai greu sa te opresti happy.
Cel mai mare vis al meu e sa nu lucrez pentru un sef, ci pentru alti oameni (freelancing) sau pentru mine. Mi se pare mult mai comod sa lucrezi cand vrei tu, la ce ora vrei, fara sa iti fie impuse reguli...

| Francescax5 a răspuns:

Un lucru care te poate motiva, este sa te gândești că orice lucru ai face. Il faci pentru tine și pentru viitorul tau. Muncești, ai. Înveți, ajungi ceva. Totul e sa privesti orice cu optimism. Dar vorba mea rămâne.Ce e scris sa se întâmple, oricum se va întâmpla indiferent de ce facem noi.