| SmartLier a întrebat:

Cum vi se pare daca as raspunde:
-Stiu! Nu?
Dupa ce o persoana imi zice ca sunt frumoasa?
Nepoliticos sau amuzant?

Răspuns Câştigător
| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Mie mi se pare amuzant. Dar dupa ai putea continua cu un '' :]] (ras ) si un multumesc la fel ''.

10 răspunsuri:
| CreativeGirl a răspuns:

Uneori as vrea si eu sa raspund asa, insa nu o fac deoarece stiu ca ceilalti m-ar considera nepoliticoasa si chiar aroganta.

| lpavel a răspuns:

Mi s-ar parea ca esti o figuranta...

| LolaLollita a răspuns:

Un "multumesc" simplu merge mult mai bine. Ce ai zis tu, ai putea cu prietenii apropiati, fata de care iti permiti mai multe.

Răspuns utilizator avertizat
| Cherilyn a răspuns:

Depinde de persoana...
Daca ii spui asta cuiva apropiat, care te cunoaste, e posibil sa i se para amuzant.
Dar daca i-o spui cuiva pe care abia l-ai cunoscut, s-ar putea sa creada ca esti o mare egoista si o narcisista. happy

| AcHollism a răspuns:

Mie mi se pare amuzant, dar acum depinde de fiecare cum interpreteaza.
Bafta!

| Raull7 a răspuns:

Pai depinde cu cine vorbesti daca vorbesti cu cineva cu care te intelegi f f bine poti sa ii spui k sti big grin dar daca nu.straight face nu prea cred :*

| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Depinde cum o spui. Daca o spui pe un ton glumet atunci nu te-as judeca. Ai mai putea sa o spui intr-un fel fitos dar dupa daca ai izbucni in ras iar nu te-as judeca.

Daca in schimb o spui pe un ton fitos si dupa ti-ai intoarce capul in alta directie atunci as crede ca esti nepoliticoasa si plina de tine...

Stiu si eu sunt, draga! laughing

| LoveandOther a răspuns:

Depinde de persoana si de felul in care o spui. Daca este o persoana amuzanta o sa o ia ca pe o gluma insa daca este o persoana mai rezervata in locul tau nu as incerca
Plus ca ar trebui sa ii dai impresia de gluma deci sa razi putin dupa ce zici"Stiu! Nu?laughing "sper ca te-am ajutat

| AtmaKhan a răspuns:

Depinde cine iti zice asta. Mai bine ai spune "Multumesc!". Clasicul e mereu cel mai bun. Daca cel/cea care iti zice nu e o fire prea glumeata, se poate supara sau isi poate face o parere gresita despre tine. Cel mai bine e sa eviti genul asta de raspunsuri care pentru unii pot parea nepoliticoase, desi adevarata ta intentie poate nu e asta... Sper ca te-am ajutat! happy