| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare ideea ca o fata sa-si faca majoratul acasa(fara parinti whistling) cu cei din cartier(ar fi cam 11 persoane)? Multumesc big grin

13 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Banuiesc...la tine acasa nu?
Cred ca parintii cunosc acest lucru, stiu ca implinesti 18 ani si de ce nu s-ar bucura sa te stie intr-un loc sigur si cu cei din cartier?
11 persoane...nu sunt multi...multa apa, sucuri eventual bere, lasa "rachiul" pe la iarna, multe crantanele...saleuri, stixuri, alune, covrigei etc., fructe de sezon, inghetata la cornet, in asa fel incat sa nu fii nevoit/a sa folosesti multa vesela...este un sfat tu faci cum vrei, este ziua ta...La multi ani!

daniela
| daniela a răspuns:

Cea mai buna idee... decat intr-un club mai bine acasa

mira
| mira a răspuns:

Daca parintii au incredere in tine si in prietenii tai, poti sarbatori si asa majoratul. Unde ii expediezi totusi pe parinti? Am auzit ceva grozav ce se practica in Ardeal. Tinerii vin la gazda respectiva, petrec frumos pana la ora 4, apoi sa mobilizeaza cu totii la curatenie:spala vasele, scutura covoarele, sterg parchetul, lasa totul in ordine si la ora 6 pleaca acasa. S-a preluat si in alte zone obiceiul acesta civilizat si de bun-simt?

| Andreeagen a răspuns:

De ce nu? e majorat o sa fie distractie... dar nu inteleg dc fara parinti?
Varamea si la facut acasa k prietenii k familia k toata lumea ba chair ai ei au fost de gasca au dansat au jucat ce au mai facut pe acolo nu vad dc nu ar aprticipa si parintii taihappy
App la multi anitongue

| kitty_8919 a răspuns:

Foarte tare cat timp fara parinti e super ok.

| dy a răspuns:

Ca orice faci in viata, important este ca Tu sa te simti bine si sa nu deranjezi pe nimeni cu asta!

| kayan a răspuns:

@mira: cred ca obiceiul acesta civilizat si de bun-simt se practica oriunde sunt oameni civilizati si de bun-simt.

| cristina_6456 a răspuns:

Super ideea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da' de ce fara parinti? Dupa ce ca-ti platesc majoratu' si-ti dau de mancare, nici atat nu poti, sa le "permiti" si lor sa vina?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cel mai bine este pe rand cu fiecare. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara parinti= daca ai incredere in prietenii tai ca nu iti vor distruge casa (am auzit tot felul de distrugeri) happy
Inainte de petrecere trebuie sa vorbesti cu vecinii tai sa ii anunti ca urmeaza sa nu doarma in noaptea aia, happy asta sa nu ai surprize surprize cu politia la usa...
In rest daca ai spatiu e ok.
Sfat: farfurii si pahare de plastic, bufet suedez si aveti grija la prietenii prea petrecareti big grin

ps: familia mea a fost alaturi de mine la sarbatorirea majoratului, daca ai parinti ok nu ii priva de acest lucru si plus de asta gandeste-te ca ai nevoie de ajutor. happy

La multi ani si petrecere frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Varul meu a facut majoratul intr'un club [logic ca a inchiriat clubul respectivwinking ] a fost ft tare laughing erau rude, prieteni love struck si colegii lui happy... cel mai tare a fost cand a adus o papusa gonflabila rolling on the floorlaughing
by zui

| thegirlisemoadela a răspuns:

Poi mie imi pl. cum suna fara parinty. dar sa iti spun cum a fc varul meu majoratu. intr-o o zii cu prieteni. si apoi in alta zii cu familia {parinty bunici. matusi. etc} nu e mai bine asa. jumi juma? whistling