| Miss1999 a întrebat:

Cunoasteti cazuri de conflicte intre minoritti si majoritati?
Ce anume le-a generat?
Ce credeti ca ar trebui facut pentru ca astfel de situatii sa nu apara sau sa nu fie dezvoltate neconflictual?

1 răspuns:
| RoxxRoxanne a răspuns:

DA! MULTE! Tot timpul va apărea un conflict între generațiile de ieri și cele de azi. În zilele noastre, lumea e mult mai modernă, doar că unii părinți nu reușesc de mici să își stăpânească copii și când ajung la vârsta adolescenței nu se poate face aproape nimic. NU e bine ca un copil să fie lăsat să facă ce vrea el, dar îi trebuie și puțină libertate, nu "ținut în lanțuri". O ieșire cu prietenii în parc o data pe săptămână îi arată care e drumul bun în viață și care nu. Așa își va creea prieteni și va ști să se comporte. De la 15-16 ani, o ieșire in club o data la 2-3 săptămâni (P.S.: când iese pentru prima dată, trebuie lăsat pe mâinile celui care să aibă grija) îl va face să își dea seama de bine și de rău!