| mirunel7393 a întrebat:

Dacă am făcut un cont de paysafecard pe telefon și am pus o adresă random, se întâmplă ceva?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este posibil sa se intample ceva sau sa nu, dar nu este ok mai ales daca adresa aceea de email este reala si apartine cuiva, fara sa stii o adresa pusa la misto ar putea apartine cuiva pe drept dintr-un alt colt al lumii!
eu stiu ca la paysafe daca imi cumpar un cod de la aparat de acela automat, imi trimite codul si pe adresa de email pe care sunt obligat de soft sa o dau!
nu stiu acum cum e exact pe aplicatia de pe telefon, caci am povestit patania mea cu paysafecard cand mi-au blocat un cod de 20 de euro din motive 'random' fara nicio legatura cu nimic dubios, ca nu faceam plata pe platforme dubioase ci tot pe cele pe care am folosit paysafe si in trecut! ca sa imi dea acei bani inapoi desi am ales un serviciu ca a lor anonim, acum trebuie sa dau copie CI si sa le transmit IBAN-ul meu, asta in conditiile in care ei ofera servicii de plata anonime, asa sustineau si asa s-au facut cunoscuti...pana acum cand se pare ca au etica si reguli!
deci din punctul meu sunt de evitat, dar inteleg logica lor, prea multi fraieri au pacalit pe alti naivi si le-au cerut PIN-urile in schimbul unor ajutoare fictive si/sau ponturi!
astfel ca paysafecard au acum reguli si pot verifica pe oricine le foloseste sereviciile
deci faptul ca ai pus un email random este gresit!

| sh859JD a răspuns:

Nu ti se intampla nimic