| Gabrielg29 a întrebat:

Daca am router si am ip static, exista sanse de a il schimba?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceri la operatorul de telefonie ip dinamic sau folosesti vpn/proxy

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Da, contactezi furnizorul de internet. E ciudat, de obicei IP-ul este dinamic, IP fix e un serviciu suplimentar, sunt furnizori care percep chiar o taxa lunara pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca il faci dinamic tot nu se schimba usor, copii zic ca la fiecare restart... De fapt depinde de furnizor... Foloseste un vpn/proxy gratuit, cum ar fi CyberGhost, Hotspot Shield sau daca doar o pagina web conteaza folosesti Tor Browser.

| NAT0 a răspuns:

Deacarcă Cyberghost. E un VPN gratis.