| aandraa000 a întrebat:

Daca cineva a facut un cont fals de facebook iar o persoana cica a sunat la politie ca sa faca reclamatie pentru asta ( se presupune ca persoana care a creat contul s-ar fi dat drept cealalta persoana). este posibil sa se intample ceva? te poate gasi si vei primi amenda sau ce se intampla?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In cel mai rau caz poti face inchisoare

| Wehrmacht a răspuns:

Depinde de ce face cu contul. Daca nu face nimic, doar se joaca atunci nu cred ca poate pati ceva. Daca face rele intentionat ca sa bage acea persoana in belele se pedepseste.

| aandraa000 explică (pentru Wehrmacht):

Adica nu se drept o persoana respectiva...doar ca e un cont si o fata care nu exista dar ea spune ca exista.iar cei cu care vorbeste banuiesc o anumita persoana (dar nu e ea)..persoana banuita poate face plangere si se intampla ceva?

| Wehrmacht a răspuns (pentru aandraa000):

Nu.Decat daca este hartuita/amenintata sau ceva similar din cauza asta.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ti se intampla nimic.