| Cristi282 a întrebat:

Dacă am făcut un cont de insta fals și am șantajat o persoana cu niște poze și aceasta a făcut plângere la poliție ce se poate întâmpla? Ma poate găsi dacă eu sunt in alta țara și ea in România? Ma poate găsi? Ajutati-ma

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Da, te poate gasi, si sa faci asa ceva, esti cel mai josnic om, ma rog la Dumnezeu sa fii gasit, meriti, faci rau si acum stai ca o pisica speriata, vai de capul tau lasule.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu Politia cibernetica internationala te pot gasi oriunde in lume prin adresa unica de IP, chiar acolo unde locuiesti, putand sa-l aresteze pe cel care santajeaza, adica pe propietarul acelei adrese de IP (cel care a incheiat contractul cu firma de internet).

Este doar o chesie de timp pana se vor prinde, fiindca sesizarea a fostd eja facuta si probbail s-a ajuns la Administratia Instagramului care are datele tale personale si adresa de IP si de acolo este usor sa te ia ca din oala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, te poate găsi. Și te poate condamna.