| SweetyღGirl a întrebat:

Daca e cineva la liceul de arta tonita, imi puteti spune cate ceva despre acest liceu?

1 răspuns:
| veverushca a răspuns:

Este o scoala in care se studiaza artele plastice si in care frumosul este la tot pasul. De-a lungul existentei sale, valoarea si creativitatea elevilor a fost rasplatita cu premii nationale si internationale, precum si cu nominalizari la importante expozitii din strainatate. Elevii si profesorii din Tonitza au dovedit ca respectul insotit de libertatea gandirii duc la o formare armonioasa. Astfel, acest liceu este unul care, de-a lungul timpului, a creat oameni cu caracter, personalitate si talent.