| Louissa a întrebat:

Dacă fostul ma tot amenință cu niște mesaje ca îi arată mamei și etc, exista vreo lege sau ceva prin care sa ma duc la poliție ca sa înceteze și sa le și șteargă?

2 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Ce face el se numește santaj și este infracțiune.
https://lege5.ro/......odul-penal

| Louissa explică (pentru Werrich):

Cum procedez? Ma duc și depun plângere la poliție, dar nu am nevoie de dovezi ca ma șantajează sau martori? Pe deasupra el a mai găsit și niște poze cu o fata ( habar nu am cine este ) care seamănă cu mine la corp, dar nu i se vede fața și a început sa zică tuturor ca sunt eu. Eu nu am trimis poze nud niciodată, nici lui nici altcuiva, dar cu mesajele nu minte