| vladvlad a întrebat:

Daca fumezi de 3-4ori poti ajunge sa fi dependent sau trebuie sa fumezi mult mai mult ca sa ajungi la dependenta?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de persoana. Unii sunt dependenti dupa prima tigara, altii fumeaza toata viata ocazional fara sa fie vreodata dependenti.

| c0rn3l1uss a răspuns:

Pai si eu am fumat putin 1-2 tigari si nu sunt dependent don't tell anyone

| c0rn3l1uss a răspuns:

Poti sa incerci si tu una da o sa vezi ca e o mare prostie sa fumezistraight face...Mai bine dai foc la o hartie si tragi tot fumul in tinelaughing

| DonGiovanni a răspuns:

Da ajunge, deoarece la prim tigare mai iei una si inca una si inca una asa pana o sa ajungi sa fumezi un pachet pe zi si o sa ajungi dependent... iti spun 100% adevarat exemplu varmiu... a inceput sa fumeze acu 3 ani cate o tiagara zicea ca cate una nu strica inca una si inca una si acum sunt zile cand fumeaza 2 pachete pe zi si nu mai poate sa se lase nu mai are bani... taicasu nu munceste matusamea somera si el... fara tigari tampeste noroc ca are multi prieteni care ii mai da sa fumeze deoarece zici ca inebuneste fara tigari... lasate de fumat cat mai poti...

| deeea28 a răspuns:

Eu am plecat de la un fum. In clasa a 11 a am ajuns la 2 pachete pe zi, dupa care in a 12 a, m-am lasat de fumat 6 luni, apoi le-am luat iar, am mai avut niste tentative de lasat, dar acum sunt intr-o perioada in care nu prea le-as las de nici un fel desi ar cam trebui. Deci...trage tu concluziile. Nu te minti singur, ori creezi dependenta pentru fumat, ori iti vezi de viata si lasi tigarile de o parte. Succes.

| alexutzu00791 a răspuns:

La mine n a plecat de la o tigara. Am fumat asa cand aveam chef. Pana intr o zi de iarna(mai exact acum un an) cand mi am zis sa ma apuc de fuamat, asa sa vad cum e(sau poate ca eram dependent deja). Si de atunci fumez zilnic cel putin 5 tigari. Am avut tentativve dar esuate

| Chuck a răspuns:

Nu exista dependenta, exista lipsa vointei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dependenta "pleaca"si de la o singura tigara.
Nu fuma.

| viktorash a răspuns:

Eu personal am incercat de citeva ori... si nu sunt dependent de tigara... aicea depinde si vointa ta... ca sa ajungi dependent de ea trebuie sa fumezi in fiecare zi!

| bebytzu a răspuns:

Eo cred ca se ajunge sincer stiu din proprie experienta!