| anonim_4396 a întrebat:

Dacă îmi place de un băiat şi eu sunt urâtă, merita să încerc să vorbesc cu el? E vorba despre un fost coleg din generală, care m-a plăcut când eram mai mici (nu ştiu dacă mai contează asta acum), dar nu am vorbit cu el de mult timp. Voi ați vorbi cu o fată urâtă?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Littledoctor26 a răspuns:

Probabil daca te-a placut cand erati mai mici, el te considera frumoasa. Si sa stii ca in general noi avem pareri mai proaste despre noi fata de cum au cei de jur. In ochii lui, probabil esti frumoasa. Frumusetea sta in ochii privitorului! happy Este relativa, ce mie mi se pare superb, tie ar putea sa nu-ti placa. Asa ca nu te mai subestima. Aranjeaza-te, imbraca-te frumos si decent, fii mereu curata si ingrijita si ai sa incepi sa iti cresti stima de sine! Pupici si mult succes!

8 răspunsuri:
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Da, bineînțeles. Merită să încerci.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Eu vorbesc cu fetele urâte. Mai fac și altceva cu ele.

| mgtow a răspuns:

Incercarea moarte n-are, unii se multumesc cu o urata pentru ca le inspira incredere in relatie de durata

| romeo78 a răspuns:

Frumusețea trupului este trecătoare! Frumusețea inimii și sufletului este nemuritoare.
Contează să fi miss la trup și cotoroanță la suflet și inimă sau contează să nu fi miss la trup, dar să ai un suflet bun și o inimă de aur?
Relațiile întemeiate doar pe frumusețe și compatibilitate sexuală, majoritatea au eșuat!

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Eu zic sa ai mai multa incredere in tine! Nimeni nu e urat, iar pana la urma nu doar asta conteaza! Conteaza sufletul tau!
Meriti sa incerci si sa fi fericita! Ai incredere in tine! Frumusetea e trecatoare!
#staiincasa!

| Andreeush a răspuns:

Ai dreptul să vorbești cu cine vrei tu.

| IsabelaIssa a răspuns:

Draga mea, nu trebuie niciodată să gândești rău despre tine și nici să te critici. Învață să te accepți, să te iubești, căci după ce vei invata aceste lucruri vei privi lumea cu alți ochi. Toate gândurile rele despre tine aduc cu ele și mai multe rele, se numește legea atracției, este una din legile Universului. Concentrează-te pe lucrul cu mintea ta și schimbă toate gândurile negative în unele pozitive.

| Adry05 a răspuns:

Cu gândirea asta n-o să ai niciodată pe nimeni