| AnonimaDoarTaci a întrebat:

Hello...puţină seriozitate cer. Atâta tot!
E bine ca o fată să facă primul pas? Adică să explic.
Ăăă, e vorba de un băiat. Un tip cu care am fost colegă în clasele 1-4, după care el s-a transferat şi nu am mai vorbit deloc. Ştiu că o să pară ciudat, dar când l-am întâlnit pe autobus îmi părea foarte cunoscut -adică ştiu că te schimbi, am crescut amândoi, e clar, dar unele trăsături rămân şi din acele trăsături mi-am dat seama că poate fi fostul meu coleg. Nu m-am băgat cu el în seamă am rămas doar cu privitul. De câte ori ne vedem pe autobus se uită la mine ciudat -parcă şi lui îi par cunoscută, asta e în capul meu. Nu ştiu mi-ar plăcea să văd dacă e chiar fostul meu coleg, să vorbesc cu el, pentru că atunci când eram mici mă înţelegeam foarte bine cu el, vreau să văd câte s-au schimbat dar nu prea am tupeu şi sunt după moda veche " de vrea ceva el se bagă în seamă cu mine, nu eu" sau " el face primul pas"... Deci, în concluzie: să mă bag cu el în seamă sau nu, să las totul la mâna sorţii?

Răspuns Câştigător
| FuckSchool a răspuns:

Paii mai bine baga-te in seama, fi curajoasa. Nu se poate intampla nimic rau.

5 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Intreaba-l direct daca a fost la scoala ta.Nu cred ca o sa-ti dea cu"bata-n cap" pentru o simpla intrebare.

| AnonimaDoarTaci explică:

P.sŞ Nu sunt tupeistă. Mă repet. Nu cred că aş putea să mă bag pur şi simplu în seamă cu el...

| ReSp3c7 a răspuns:

Daca este nevoie. fa` primul pashappy

| 1261996 a răspuns:

Da. Ce ai de pierdut? In cazul in care nu vrei sa pari directa...pur si simplu il intrebi daca a fost sau nu colegul tau.ce e rau in asta? Asa poate discutia va continua...ii poti chiar cere id-ul.

| ronaldinioR99 a răspuns:

Daca nu risti nu castigi.Asa mi s-a intamplat si mie eu am riscat si am castigat.Deci cum iti zice inima asta e parerea mea. FUNDA plz.