| ioanacoruga4567 a întrebat:

Buna! Deci sa va zic. Mi-a plăcut o perioada lunga de timp de un băiat, sa zicem 2-3 ani și el a observat lucrul ăsta și la un moment dat aveam impresia că și lui îi place de mine, mă uitam des la el și el la mine, dar nu am vorbit absolut niciodată. De ceva timp are prietenă, și eu văzând asta am încetat să îl mai plac, mi-am pierdut interesul pentru că pur și simplu nu mai avea rost. Acum nu mă mai uit la el, incerc de fiecare data sa îl evit, cu toate că ne întâlnim zilnic, caut să îl trec cu vederea. Problema e că de fiecare dată când e cu prietenii lui fac pe la spate mișto de mine...nu știu dacă vor neapărat ca eu sa vad lucrul ăsta, dar niciodată nu mă uit la ei și încerc să mă fac că nu știu că ei rad de mine și cel mai tare mă enervează când e el singur, pur și simplu caută să fie în atenția mea, se pune fix in fața mea, face scheme din astea ca eu sa îl observ și toate astea cred că tot la mișto...acum va întreb. Ce ați face in locul meu? Cum ați reacționa? Eu nu mai vreau sa am nici o treabă cu omul și nici nu pot sa vorbesc cu el, sa ii zic ceva, 3 ani la rând nu am vorbit absolut deloc și dacă i-aș spune să înceteze ar fi și mai rău, m-ar lua și mai tare de fraieră și mă întâlnesc zilnic cu el. Ce reacție as putea sa mai am?

1 răspuns:
| Bia294 a răspuns:

Buna! Am avut si eu o perioada destul de asemanatoare cu a ta, in care imi placea de un baiat, el stia ca il plac, dar eu nu stiam asta. happy Ideea e ca si el facea aceste lucruri pentru ca sa fie in centrul atentiei. Probabil ca, (nu o zic cu rautate) el nu are aceleasi sentimente pentru tine, din moment ce este intr-o relatie, iar misto-urile venite din partea prietenilor lui si a lui, totodata, sunt venite ca o joaca, pentru ca, uneori, baietii vor sa atraga atentia prin lucruri mai putin dragute in adolescenta. Eu te sfatuiesc sa iti gasesti niste hobby uri dragute, iesi cu prietenii si poate, cine stie, iti vei gasi si tu persoana potrivita! :**