| Mixii a întrebat:

Daca-mi pun superglue pe unghii, cu ce se curata >:"? ma refer, daca imi lipesc unghii false cu el, multumesc, funda

Răspuns Câştigător
| Madalina_8524 a răspuns:

Aa, asta am incercat si eu mai de mult laughing pai. tot ce iti pot spune e ca se curata. nu mai stiu exact cu ce dar l-am dat jos repede nu era chiar un superglue f rezistent gen \Picatura sau mai stiu eu ce. era o chestie din aia ieftina, nu stiu cat de mult dauneaza la unghii dar eu eram foarte incantata cand mi-am pus laughing

2 răspunsuri:
| mefree2fly a răspuns:

Nu se curata cu nimic, nu-ti merge cu nimic.iti dispare, prin spalare, vreo dupa 3-4 zile happy

| Aliutza a răspuns:

Daca folosesti lipiciul atasat setului de unghii false, il poti curata usor cu apa calduta. Daca folosesti superglue, desi nu te sfatuiesc, cred ca se poate da jos prin desprindere, dupa ce iti scoti unghiile false, tot prin desprindere, ceea ce ar putea sa te doara. Daca folosesti un lipici mai rezistent, de exemplu picatura, nu sunt sigura ca il poti da jos de pe unghii. Doar daca le tai, in timp, pana cand ramai doar cu unghiile naturale.
Succes!