| Anamariiia a întrebat:

Hei daca vreau sa imi lipesc niste unghii false cu ce mi-le lipesc? (lipiciul pe care il cumperi odata cu ele nu este bun deloc). Am auzit ca se poate lipi cu SuperGlue sau ceva asemanator...dar dupa aceea cu ce mi-le dezlipesc?happy Vreau si eu niste sfaturi!

2 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu sunt fata dar iti spun sigur ca daca le lipeste cu superglue le dai jos cu tot cu unghiile adevarate laughing, nu fa prostia asta.

| JeTeLove a răspuns:

Cu superglue în nici un caz! O să îți deteriorezi maxim propriile unghii.
Cel mai bine ar fi să întrebi la un salon de cosmetică (durează 10 secunde și nu costă nimic să întrebi). Așa poți ieși în câștig: iei ceva ce sigur va merge și de asemenea își păstrezi unghiile intacte (sau aproximativ).
O altă variantă ar fi să îți pui unghii cu gel (arată ca cele false) și țin cel puțin o lună (depinde de cum ai grijă de ele). Este mai costisitor, ce-i drept, dar măcar merită.