| Violetta69 a întrebat:

Daca nu am buletinul la mine si merg cu tramvaiul fara bilet, iar controlorul vine, pot pati ceva?

3 răspunsuri:
| master77 a răspuns:

Poti sa ii tii de vorba si apoi sa cobori la prima statie. Bagi texte gen ca nu ai actele ca te grabeai, vezi tu, daca e mai serios si nu te lasa sa cobori zici ca ii dai in judecata pentru sechestrare de persoane etc. orice in afara sa le dai datele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti poate da amenda pe loc, sau sa te dea jos intro statie unde te asteapta un agent de politie care te va legitima

| JohnnyWylde a răspuns:

Sechestrare laughing da sigur. O sa iti dea 50 de lei amenda pe loc fara sa iti ceara datele sau 150 de lei daca nu platesti pe loc dar iti vor cere datele iar daca refuzi, cheama politia.