| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu mananc nimic timp de o saptamana patesc ceva? Si cam cate kilograme voi slabi daca fac asta?

Răspuns Câştigător
Alte răspunsuri
66 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Incearca sa nu mananci o zi si vezi ce bine ai sa te simti!?!
Anorexie scrie pe corpul tau.
Invata sa mananci, nu sa te infometezi.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru cei care prezic moartea dupa o saptamana de infometare: nu stiti despre ce vorbiti... In mod normal regula este 30 zile/3 zile/3 minute (fara mancare/fara apa/fara aer) pentru a ajunge in punctul din care moartea nu mai poate fi evitata.
Daca nu mananci timp de 1 saptamana, organismul va incepe sa foloseasca ca si conbustibil pe langa glucide (care vor fi epuizate in maxim o zi) si lipide, si proteinele (aka muschi). Sintomele pe care o sa le ai vor fi ameteli, lesinuri, somnolenta, lipsa de energie.
Stiu ca dupa vreo 25-30 de zile de greva foamei, sistemul digestiv este oprit, pentru a conserva energie, lucru ce face foarte dificila salvarea de la moarte.

Pentru cei ce recomanda cure de slabire: poate persoana ce intreaba, doreste sa protesteze prin greva foamei, si doreste sa stie la ce sa se astepte...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mm. DA! Va multumesc muult pentru raspunsuri! Cred ca aveti dreptate! Chiar a fost o idee stupida! nu-s grasa, doar plinuta am1.58 si 53de kg! DAR stiiti cum e VARA.credeam ca ar fi mai greu sa tin o dieta pentru mult timp decat o samtamata fara mancare! DAR se pare ca nu-i asa! VA MULTUMESC DIN NOU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mm... DA! Va multumesc mult pentru raspunsuri...cred ca aveti dreptate! Chiar a fost o idee stupida! nu sunt grasa, doar putin plinuta... DAR stiiti cum e.VARA.pantaloni scurti, rochite... vruiam cv rapid...credeam ca ar fi mai greu sa tin o dieta pentru mult timp...decat 1 saptamana fara mancare! DAR se pare ca nu e asa! VA MULTUMESC DIN NOU!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am mancat de 2 zile si ma simt foarte bine laughing serios happy nu mi-e foame deloc happy

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am auzit la multe persoane ca cea mai buna cura de slabit este sa nu mannaci nimic si asa este ca eu nu am mancat nimic timp de o saptamana si ceva si am slabit vizibil nu stiu cate kg dar toata lumea se mira deci dativa seama...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am mancat nimic timp de 3 zile si am slabit aproape 5 kg rolling on the floor, vroiam sa nu mananc 5 zile dar incepuse sa ma doara picioarele ingrozitor din cauza hipoglicemiei. Nu e nimic grav daca nu mananci 1-2 saptamani atata timp cat te simti cat de cat bine, cel mai greu e sa treci de prima saptamana... iar gaurirea stomacului e o prostie, asta spuneau invatatoarele in generala ca sa mananci de dimineata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am mancat 4 zile si m-am simtit ca o leguma.Si mi-am dat seama ca ma distrug pe mine si m-am oprit, sunt complexata de soldurile mele de aia m-am gand si eu la aceeasi chestie sa nu mananc dar mi-am dat seama ca nu e bine ce fac si m-am oprit. Cel mai bine este sa faci in fiecare zi cate jum de ora de sport daca nu poti sa-mi mult, si sa mananci fructe si legume(intr-un cuv sa devii vegetariana) o sa vezi ca da rezultate bune, dar nu dintr-o data adica de pe o zi pe alta, dupa 1 2 3 luni o sa fii cum iti doresti uh si o sa ai un corp de care sa te bucuri si nu va fi nevoie de spitale si alte bol! SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si eu m-am gandit de fffffff multe ori sa nu mananc nimic timp de 5-6 zile.Am incercat dar dupa 2-3 zile stomachul ma omora pe dea dreptu si in plus nu am slabit nici macar un gram. Dar totusi sugestii ceva? am 16 ani sunt baiat si as dori niste ex de exercitii care dar rezultat rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am mancat timp de 9 zile nimic in afara de apa ca sa nu ma deshidratez si nu am patit nimic... iar rezultatele au fost chiar foarte bune.am slabit 10 kilogramewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am mancat timp de 11 zile.cand simteam ca nu mai rezist mancam un mar sau o portocala.am slabit vreo 10 kg si apoi am luat-o inket cu mancarea tinanad o dieta timp de 8 zile la care dadeam un kg pe zi. ce pot sa zic in total vreo 16 kg le-am dat jos, apoi mancam dar nu seara caci nu e bine si acum merg la sala. din 66 de kg am ajuns la 50 si ma simt foarte bine.acum depinde cat de rezistenta estiwinkingbafta

| AnastasiaPascaly123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Întrebare ce dieta țineai de ai slăbit 1 kg pe zi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaPascaly123):

De ce te-ar interesa asa ceva? Trebuie sa stai cat mai departe de asemenea diete idioate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mod sigur o sa slabesti, eu acum 2 an n am mancat nimic timp de doua saptamani si am slabit 10 kg crede ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iti dau dreptate! pentru ca sunt una din fetele care am incercat toate dietele care exista si fara remediu, nici eu nu am mancat o data o saptamana nimic alceva in afara de cirese si alea nu foarte multe si am slabit 6 kg intr-o saptamana si eram foarte mandra dupa aia apoi am inceput sa mananc de 3 ori pe zi am inceput sa merg si la sala datorita faptului ca imi recapatasem increderea in mine, daca nu ai incredere in tine nu poti reusi te pup si succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cred ca slabesti 3, 4 kg ca asa am incercat si eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa slabesc la coapse

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat slabesc daca ma plimb 1 saptamana cu rolele timp de 2\3ore pe zi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se numeste ""water fast"- documentatia e OBLIGATORIE inainte de a incepe...si daca esti sanatos nu ajungi la nici un spital...sunt persoane care tin si 30-40 zile, daca esti in vacanta si nu ai minic de facut, e o experienta interesanta :cam 1 kg/zi plus multe alte beneficii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai se slabeste camin jur d 5 kg pe saptamana si nu cred ca vei pati nimic pentru ca stiu eu o doctorita monica pop care nu a mancat nimic 9 zile adica doar o cafea neindulcita dimineata bineinteles fara zahar si a slabit 1o kg si nare nimic muncea la fel isi vedea d viata ei asa ca bafta la slabit si te mai asteptam cu rezultate pe site pupici si bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu mananci organismul tau se va obisnui si va incepe sa isi faca rezerve(mai ales pe burta si picioaretongue)...concluzia? Mananca putin, dar rar. Buh bye!

| Ioana_Allexandra_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corpul isi va face rezerve numai atunci cand va incepe sa manance ceea ce manca si inainte (alimente nesanatoase, etc).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti nebbbb...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa slabesc urgent ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a dovedit ca un om poate sa stea nemancat 40 de zile fara sa pateasca nimic.De la 7 zile nu ai ce sa patesti. Ti se va face putin rau, dar nimic grav. Iar voi ceilalti, fara suparare, dar sunteti extrem de neinformati.Am auzit ca orice om poate rezista fara mancare 3 saptamani(21 de zile). Mai documentati-va.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am incercat asta dar dupa 4 zile simteam ca moor imi era rau si imi venea sa vomit...(sa vomit aeeeeer) nu face asta e o prostie daca chiar vrei sa slabesti repede ia pastile de slabit bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti nebuna eu nu ti-as recomanda sa faci astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu d vreo doua luni nu mai mananc paine, dulciuri sau produse cu multe calorii si nu observasem nici o schimbare sh mi-am pus in gand sa nu mai mananc decat fructe sincer am o sap de cand mananc numai portokle, mere ma simt putin cam rau poate sa fie sh de la tigari... dar eu tot nu observ nici o schimbare;-(

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De maine incep si eu aceasta "dieta". chiar imi doresc sa dau jos cateva kg, mai ales ca vine si vara.sunt curiooasa daca voi putea rezista.de maine spun NU tentatziilor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heiii big grin
am citit toate raspunsurile voastre.
am citit la unii dintre voi ca nu au mancat timp de cateva zile si au rezultate bune!big grin
deci.as vrea sa incerc si eu big grin
de azi pun stop la mancare.
o sa mananc doar fructe.
si o sa beau doar apa.
revin peste o saptamana sa va spun cat am slabit big grin

| Carmenmaria14 a răspuns:

Eu nu am mâncat 2 săptămâni și am slăbit 10-12 kg, dar beam peste 3l de apa pe zi, după m-am apucat de o dieta care nu prea era buna, nu am dat jos decât 5 kg în 2 săptămâni și nu am fost mulțumită. Acum țin iar dieta "no food" sunt la a 4a zi și nu am nimic, totul e sa nu faci efort fizic și sa te hidratezi. Eu mai beau apa cu lămâie calda dimineață.

| Elena1609 a răspuns (pentru Carmenmaria14):

Cate kg ai avut cand ai inceput sa ti postul cu apa?