| Mitchi a întrebat:

Daca sunt virgina doctorul mi-a spus ca nu pot face testul, dar am citit undeva ca s-a descoperit ca virusul poate exista chiar si la virgine, mi se pare ca am un neg mic in exterior la intrarea in vagin, de culoarea pielii da nu e proeminent si nici nu imi dau seama daca e chiar neg sau pliul pielii...in fine idee e ca ce as putea sa fac, sa iau medicamente de imunitate (care imi e scazuta) si atat?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iei nimic singura...tre sa faci genotipare virala, dar trebuie sa mergi la un ginecolog pentru asta

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Infectia genitala cu HPV nu apare la virgine. Nu stiu unde ai citit, dar poate se referea la tulpinile care dau infectii cutanate (si care nu pot da infectii genitale).

| esco a răspuns:

Cati ani ai tu?