| Criiistinutsa a întrebat:

De 2 zile am aproape de intrarea in vagin pielea rosie ca si cum ar fi imflamata thinking, ma si doare la atingere si nu stiu de la ce ar putea fii.
Mentionez ca sunt virgina.thinking
Daca aveti idee. un sfat ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil o vulvită.
După toaletare aplici o cremă antipruriginoasă sau antiseptică, tratament antimicotic/antiinflamator/antibacterian/antiviral, etc. dar după un control ginecologic.
Chiar dacă ești virgină, nu îți face nimic care să te deranjeze, te vede la suprafață.
Evită lenjeria intimă strâmtă, contactul cu nisipul iritant.
Pa, pa.

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Te-ai epilat?
Daca da asta inseamna ca te-ai iritat si ca o sa iti treaca cu niste crema hidratanta, daca nu. Mergi la doctor!

| Criiistinutsa explică (pentru theboywithanewbrightwonderfulfuture):

Da. Cu bigul. Dar ideea e ca nu pe acolo pe unde creste par ci undeva in zona interioara. Si nu in vagin.

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns (pentru Criiistinutsa):

Probabil ie doar o Infectie urinata, vorbeste si cu parintii tai si consulta un doctor;
Numai binewinking

| Oviiyy a răspuns:

Ai grija la vasul de toaleta pe unde te duci sa il folosesti, mergi la un ginecolog si rezolva prbl.