Întrebare recomandată | Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Cum iti dai seama ca ai imunitate scazuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Racesti repede

| RAY a răspuns:

Isi faci analizele de sange simplu, suc de portocale 2 pahare timp de 14 zile

| CuriousStuff a răspuns:

Esti mereu racit si faci diferite infectii repetate.

| justanotheruser99 a răspuns:

Te imbolnavesti destul de usor, obosesti mai repede.

| 6684464 a răspuns:

Racesti dupa ce iti este frig 10 min.

| MeForeverAlone a răspuns:

Imunitatea scade pe fondul unor influențe din exterior, precum stresul emoțional, stresul fizic, lipsa somnului, expunerea la multe chimicalele, la razele ultraviolete, la virusurile sau bacteriile din mediu, la terapiile cu medicamente, la transfuziile de sânge sau în cazul în care ai făcut operație.
De asemenea excesul de zahăr, sare sau alcool, consumul de calorii inutile (grăsimi), lipsa vitaminelor, a mineralelor sau a cantității suficiente de apă cauzează scăderea imunității. Practic, organismul nu are de unde să își ia cantitatea de nutrienți necesară.
De obicei, imunitatea scăzută se transmite în familie, dar simptomele ar fi stări de rău, de boală, de somnolență sau de oboseală acută ( foarte multă).
Te poți interesa mai mult aici:
http://imunitateforte.ro/imunitate-scazuta

Răspuns utilizator avertizat
| GreenVoid a răspuns:

Te imbolnavesti mai repede si ai o sensibilitate mai ridicata decat de obicei.

| Alexandra_Lory_1998 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu imunitatea scazuta de mult timp, imunitatea scazuta poate fi si de cauza genetica...simtomele sunt oboseala, stari de rau, de boala, nas si gura uscata, piele sensibila...

| silviu200530 a răspuns:

Nu este evident?
poate sa te doare capul uneori, sa tușești, te poți simți apatic, etc.