| Mitchi a întrebat:

Daca sunt virgina doctorul mi-a spus ca nu pot face testul, dar am citit undeva ca s-a descoperit ca virusul poate exista chiar si la virgine, mi se pare ca am un neg mic in exterior la intrarea in vagin, de culoarea pielii da nu e proeminent si nici nu imi dau seama daca e chiar neg sau pliul pielii...in fine idee e ca ce as putea sa fac, sa iau medicamente de imunitate (care imi e scazuta) si atat?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Infectia genitala cu HPV nu apare la virgine. Nu stiu unde ai citit, dar poate se referea la tulpinile care dau infectii cutanate (si care nu pot da infectii genitale).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iei nimic singura...tre sa faci genotipare virala, dar trebuie sa mergi la un ginecolog pentru asta

| esco a răspuns:

Cati ani ai tu?