| LanguageMaster a întrebat:

Dacă un tânăr care a terminat o facultate, face a doua facultate asta înseamnă că nu-i place ce a făcut în prima facultate?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce perspectiva asta negativistă? poate însemna la fel de bine că are mai multe pasiuni, vrea dublă specializare sau și-a descoperit între timp o altă pasiune

| darrio2007 a răspuns:

Nu neaparat. Unii o fac pe a doua doar pentru a crede ceilalti din jur ca sunt mai destepti.

| Eireann a răspuns:

Nu. Poti sa faci o facultate dar cu calificarea obtinuta sa nu gasesti in job. Istoria artei e in mod sigur o facultate foarte placuta ( pentru unii - mie mi-ar placea) dar nu prea are multe oportunitati asa ca faci si ceva din care sa poti sa iti castigi existenta.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu musai. Unii o fac pentru ca poate are legatura cu ceea ce au studiat la prima, altii findca sunt interesati de ceea ce se invata la fiecare din ele si nu au dorit sa aleaga una etc. Sunt si oameni care fac asta din motivul precizat de tine, insa nu este valabil pentru toti cei ce au urmat 2 facultati.