Dam startul pentru alegerea Userului Anului 2019! Tu pe cine propui?

Dragi membri,

Cum 2019 e aproape de sfârșit a venit timpul propunerilor pentru Userul anului! Am văzut în postările voastre cât de nerăbdători sunteți, așa că dăm drumul la nominalizări până pe 21 decembrie inclusiv.

Tot ceea ce trebuie să știți este că rămân aceleași condiții: să fi avut în ultimul an minimum 20 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni. Cele de la Trivia/Amuzante nu sunt luate în considerare, iar cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși. Așadar, vă așteptăm comentariile cu numele userului pe care voi îl considerați că ar merita să fie Userul Anului 2019.

Când s-a încheiat etapa de propuneri, vom analiza și vom valida membrii apoi va începe procesul de votare până pe 5 ianuarie.

Premiul constă într-un sistem de boxe 5.1 Akai.

Și cum v-ați obișnuit deja, vom mai da încă 2 premii:

- pentru cel mai activ nou membru TPU un Google Home Mini

- pentru cel care ghicește cine va ieși Userul Anului un premiu surpriza.

Pentru premiul surpriză va trebui să ghiciți scriind în comentarii, în etapa de votare (23 decembrie-5 ianuarie), numele câștigătorului, cât și punctajul obținut în urma voturilor date. Se va lua în considerare cel mai apropiat punctaj dacă nimeni nu l-a ghicit pe cel exact. În cazul în care vor fi mai mulți useri cu aceleași nume și punctaje se va ține cont de activitatea sa din comunitate (răspunsuri premiate de noi, fundele primite, vechimea în comunitate).

Să curgă propunerile!

PS. Nu uitați de autonominalizări! :)

120 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Propunerea pentru cel mai activ nou membru:

Sadrian46 (aici nu cred că mai încape vreun dubiu, a dominat în clasament fără drept de apel tot anul)

Propunerea pentru utilizatorul anului 2019 este SALONTANUL din următoarele motive:

1. Este unul din veteranii TPU fiind activ pe site încă din 2010.

2. Are o poziție înaltă în clasamentul general (locul 13) și este în urcare.

3. Are un procent covârșitor al răspunsurilor câștigătoare față de cele totale, aproximativ 5700 la 36000 totale, ceea ce înseamnă aproape 15, 8 %, unul din cele mai ridicate procentaje pe care le-am văzut și asta reflectă calitatea răspunsurilor.
Spre comparație, ocupantul primului loc în clasamentul general are doar vreo 2, 2%.

4. Dă răspunsuri variate și utile la diferite categorii.

5. Se exprimă corect gramatical.

6. Are o conduită respectabilă, nu intră în certuri, nu face span, conversații, etc.

7. Respectă opiniile celorlalți.

Chiar consider că merită să câștige anul acesta, ar fi păcat pentru noi ca și comunitate să promovăm nonvalorile, certăreții sau agramații.

| suntserios a răspuns (pentru Nilsson):

Mai taie din 6 si 7 putin. Nu de alta da cand l am contrazis de vreo 2 ori mi-a respectat asa de mult opinia ca mi-a dat ingore sa nu pot s-a mi o mai exprim.

| Nilsson a răspuns (pentru suntserios):

Dacă ți-a dat ție ignore îl înțeleg. happy
În rest, eu personal nu l-am văzut să intre în dispute.

| Yuoia a răspuns (pentru Nilsson):

"Dacă ți-a dat ție ignore îl înțeleg."
Si eu happy
P.S. Observi ca si-a sters comentariul? L-am citit inainte de a-l sterge.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Nilsson):

4.Raspunsuri variate si utile? Numai in ziua de azi si de ieri a dat de foarte multe ori un raspuns scurt:da3-.Are 15264 raspunsuri cu 792 cistigatoare ceea ce inseamna un procentaj de 5.18 la suta si nu 15.8 la suta regula de 3 simpla... daca din 15264 raspunsuri sunt 792 cistigatoare 15264 reprezinta 100 la suta atunci 792 cit la suta reprezinta? 792*100 impartit cu 15264 este egal cu 5.18 % si nicidecum 15.8 % da foarte respectabil e ca priveste toate opiniile altora ca pe cineva aflat foarte sus pus si opiniile celorlati sunt fix pix pentru el ca opiniile unor muste. Pozitie inalta se poate obtine foarte usor cu raspunsuri multe date.Si el are timp ca e in pensie.

| suntserios a răspuns (pentru gemeni6226):

Vezi ca acele calcule erau despre alt user

| Nilsson a răspuns (pentru gemeni6226):

Faci afirmații eronate, Salontanul are peste 5700 de răspunsuri câștigătoare:

https://www.tpu.ro/utilizator/icqt

Răspunsuri 36.675

Răspunsuri câştigătoare 5.749

Măcar argumentează-ti propunerile tale decât să le comentezi pe ale altora.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Nilsson):

Nu despre salontan am vorbit ci despre sadrian46

| gemeni6226 a răspuns (pentru Nilsson):

Rog din tot sufletul sa ma ierti eu credeam ca se refera la sadrian46 da trebuie sa citesc mai atent ca ai vorbit de salontanScuze, scuze scuze! Si ieri m-i s-a intimplat ca in loc de PULPE sa citesc altceva.Mai pot gresi si eu.

| gemeni6226 a răspuns (pentru suntserios):

Da erau pentru sadrian 46 scuze de la toti ca nu am citit ca mai departe se refera la salontan.Am gresit cer iertare se mai intampla sa gresesc cand citesc repede.

| Nilsson a răspuns (pentru gemeni6226):

"Rog din tot sufletul sa ma ierti eu credeam ca se refera la sadrian46"

Te iert, mulțumesc și eu pentru lămuriri.
Acum în sfârșit are sens comentariul tău pentru că chiar mă strofocam să îmi explic cum ai ajuns la o asemenea concluzii. laughing

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Eu am zis sa fie sadrian46 pe langa RAY si Gabi userul anului ca da raspunsuri okey si serios fara misto si altele, adica pentru raspunsuri doar. Relatia dintre el si useri e altceva, nu e ca mine el, nu e asa apropiat, tine o distanta sobra, nu e asa de gasca, nu raspunde la privat, nu e din ala gen "ia zi ma omu` care-i treaba sa ma gandesc si eu". Poate mai da ignore cand nu ii place ceva, nu stiu, desi nu se face asa, se ia aminte, se analizeaza si parerea celuilalt si vezi daca are dreptate sau nu, e vorba aia si de la un prost ai ce invata. Ai dreptate, uneori nu ii convine, ca si mie mi-a zis public "o sa analizez ce ai zis..la coada", analizase instant, dar a vrut sa dea iz de superioritate, nu-i place concurenta.

| Digikey a răspuns:

Floresdemayo

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna TPU, nominalizările din anul 2019 sunt
Mosotti =un utilizator care da raspunsuri foarte bune, il admir foarte mult pe acest om, desi are doar cateva luni pe TPU
sadrian46 =da raspunsuri bune si in rime, poetice, dar e o persoana foarte sensibila, ignora usor
Bizon95 =da raspunsuri bune,dar e o persoana care se supara poate prea repede
corbulalbrosu=da raspunsui bune tuturor fetelor,ma uimeste rabdarea de care da dovada
Andreeush =o utilizatoare inteligenta,culta,frumoasa, care are un singur scop si care nu face spam, bravo ei
RoCkKiD =si el da raspunsuri bune
NietzscheFrumosSiDesteptSunt, NLS, AA1CK3D,minrest,
doctorandus,darrio2007
=dau raspunsuri bune

multa bafta tuturor

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Corbulverdealbastru nu are nicio rabdare, omul are toate raspunsurile pregatite si doar le copiaza... un specimen de fiinta plictisita cu un ego prea mare ca sa-l tina pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mosotti;@GabiDumitrescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dalmore1996

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sadrian46,,salontanul,floresdemayo, bula si RoCkKid si cel mai inteligent utilizator minor sub 16 ani de pe TPU babaciune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sadrian46 merita! Daca ar fi fost activa ca in alte vremuri floresdemayo!

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Una dintre cele mai simpatice utilizatoare, da flores de mayo poate nu tot timpul a fost activa dar si mie mi-a raspuns la intrebari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Asa este, foarte simpatica si educata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simpatik
RoCkKiD

| brokxy a răspuns:

@Bizon95

| GouDidodino a răspuns:

Goudidodino

| CdeMetal a răspuns:

Plato

| Alexandrionelu a răspuns:

Bizon95

| Alexandrionelu a răspuns:

Bizon95 sau Ray. Sunt singurii care merita și printre putinii care dau răspunsuri inteligente pe TPU, în volum mare.
Corbulalbrosu este doar un obsedat sexual informat, care da copy-paste și este activ doar în secțiunea "dragoste și sex" a strâns zeci de funde de la fete cu menstruația întârziată și băieței cu puta mica. Chiar vreți sa premiați asa ceva? Omul are caracter 0, nu este deloc prietenos, nu are cultura generala și habar n-are sa improvizeze.

Vad ca alții îl propuneți pe Gabi Dumitrescu? Pentru ce? În afara de faptul ca are vechime pe site, nu are nici un merit. Inteligenta cizmei, caracter infect, răspunsuri în sictir, mereu cu nasul pe sus.

Nevermore - un bugetar neocomunist nostalgic, care i-a pupat rand pe rand pe Gorbaciov, Ceaușescu, Iliescu, Năstase, Ponta, Dragnea și Dancila, iar acum ne explica noua cât de minunat este partidul rosu pentru ca i-au dat lui un job bine plătit?

Sierra1 - este un speculat mărunt, ataca numai în haita și iubește contrazicerile mai tare decât pe mămicuța lui.

| Iote a răspuns (pentru Alexandrionelu):

@Corbulalbrosu presupun ca lucreaza in domeniu. Asta cred vazand raspunsurile sale. Si stie ce spune. Nu raspunde ca un obsedat cum afirmi. Sunt altii care se apropie mai mult de asta.
Cat despre @Bizon95 si @Ray, cred ca vrei sa-i propui la cei mai neseriosi useri.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Iote):

Salut!
Răspunsurile corbuluialbrosu sunt în mare parte preluate de pe forumurile medicale și sunt repetitive. Eu nu cred ca lucrează în domeniu ci doar este informat, de unde și presupun ca este un om de vârstă mijlocie complexat și obsedat sexual, care își impartaseste informațiile acumulate pe internet cu alți useri.
Pentru mine TPU nu este un site de raspandire a informației, ci un site unde sa poți purta conversații interesante cu oameni inteligenți. TPU nu este un motor de căutare, toți știm sa cautam informații pe google, nu avem nevoie ca cineva sa caute pentru noi și sa sintetizeze informația. De aceea apreciez useri Bizon 95 și Ray, pentru ca sunt inteligenți, au cultura generala, știu sa improvizeze și poți avea cu ei conversații foarte interesante pe diverse teme. Pentru mine site-ul asta este ca o cafenea virtuala unde poți discuta orice cu oricine iar conversația este mai importantă decât informația în sine.

| Iote a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Dupa mintea ta, TPU nu este un site de ajutor (Toti pentru unu) ci unul de bascalii si injurii. Pacat!

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Iote):

Dupa mintea ta și înțeles și tu ce ai putut. Eu am zis ca nu are rost sa cauți pe TPU ceea ce poți afla mai repede, sigur și eficient pe google. TPU este un loc unde sa poți avea o conversație interesantă, cu oameni inteligenți.

| mihai69 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Ray?!? știe să dea copy/paste la greu, fără să specifice sursa. Asta înseamnă inteligență la tine?!?
Apropo, uite ce spunea pe la începutul topicului despre alt user: „... e o persoana foarte sensibila, ignora usor" rolling on the floor
Pe bune?!? O fi vreun user în afară de el și cam(p)ionul zilei [ioneasca1001] care să aibă o listă de ignore mai lungă decât ei?
Jalnici...

| Alexandrionelu a răspuns (pentru mihai69):

Legat de copy-paste nu te contrazic deși eu am citit și foarte multe răspunsuri originale date de Ray.
Iar cu lista de useri ignorați, oarecum mi se pare normal. Adică dacă un user jignește pentru simplul fapt ca ți-ai exprimat opinia diferita de a lui, nu ai decât 2 variante: fie îți pui mintea cu prostu' și îl jignești înapoi, fie îl ignori. Asa ca eu nu îl condamn pe Ray su pe Ioneasca pentru asta, nu cred ca au ignorat pe nimeni chiar degeaba.

| Digikey a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Are peste 200 de useri la ignore.Fa un test,spune-i ceva despre care nu-i place sa auda.
Ceva legat de parul lui lipsa, de kg in plus, ca este mic de statura, sau ca este de 10 ani pe TPU si ca scrie si se exprima mai prost decat un elev de clasa a I-a.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Digikey):

200 de useri ignorați în 10 ani înseamnă 1, 66 pe lună. Eu am mai mulți useri blocați pe luna decât el, asa ca nu îl acuz.
Iar despre "atacurile la persoana" ce pot sa zic, toți avem subiectele noastre sensibile la care ne enervam ușor. Totuși nu cred ca Ray a jignit vreodată primul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

E nu, dacă ai știi

| Alexandrionelu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu știam. Sunt relativ nou pe TPU și probabil ceea ce a fost între voi a fost înainte de a îmi face eu cont aici. Doar voi știți ce a fost între voi.

| mihai69 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

„dacă un user jignește pentru simplul fapt ca ți-ai exprimat opinia diferita de a lui, nu ai decât 2 variante: fie îți pui mintea cu prostu' și îl jignești înapoi, fie îl ignori. "
===
Și dacă te ignoră doar pentru că arăți cu subiect și predicat, fără jigniri, că bate câmpii cu grație, ți se pare corect să te ignore? În loc să fie fair play și să își recunoască greșeala?
===
„200 de useri ignorați în 10 ani înseamnă 1, 66 pe lună"
===
Ei, vezi - aici e marea eroare: pe un forum cum e acesta ai în general cam cel mult 5-600 de useri activi; restul intră doar foarte rar sau pur și simplu doar odată și gata
Așadar, 200 ignorați înseamnă de fapt cam 30% dintre cei ce participă activ la acest s@it.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru mihai69):

1. Dacă eu susțin ca aria cercului este Pi R, iar tu îmi demonstrezi că este Pi Rpatrat, atunci nu ar trebui sa îți dau ignore.
Dar dacă tu insiști sa îmi demonstrezi ca cei mai inteligenți oameni din lume își au toți originea în județul Teleorman, și te tot contrazici cu mine și tot insiști, iar eu nu ți-l pot aduce pe Einstein și pe Hawkin, sa îți spună ca bunicii lor nu s-au născut în Teleorman. În acest caz este posibil sa îmi pierd răbdarea și sa îți dau ignore, chiar dacă nu m-ai jignit.
2. In 10 ani au trecut multe persoane pe acest site. Sunt convins că dintre cei 200 de ignorați de Ray, mulți dintre ei nu mai sunt activi de mult. De asta procentul meu era legat de numărul de ignoruri date pe luna și nu de numărul de ignorați dintre utilizatorii activi în ultimele luni.
În plus, eu tot nu cred ca Ray a jignit vreodată primul, iar dacă cineva îmi poate demonstra contrariul, îl rog sa îmi trimita link-ul.

| LoveSleep a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Lmao.
Pentru mine TPU este un site in care toata lumea ar trebui sa isi bata joc de toata lumea. Hai sa-i facem userii anului pe cei mai mari trolli de aici, nu vrei?

Raspunsurile corbului sunt repetitive pentru ca intrebarile sunt repetitive. Si daca toti stim da cautare pe google, de ce sunt atat de multe întrebări aici, pe care le poți găsi usor pe internet?

Nu mai abera te rog ce inseamna TPU pentru tine, ca nu tu dai "premiul" si nici nu se dă în funcție de preferințele tale. Acest "topic" este despre alegerea unui user care îndeplinește cel mai bine "interesele" site-ului, tu ești pe altă planetă.

Si dacă cineva care da raspunsuri clare si concise al caror singur scop este informarea corecta este obsedat sexual, atunci ce sa zicem de tine, care stai pe TPU, aceasta "cafenea virtuala" si vorbesti cu fetitele de 12 ani?

| Mosotti a răspuns (pentru mihai69):

Sau mai bine se face cum am vazut in alta parte, s-a scos functia ignore si se raporteaza posturile private insultatoare, asta ca sa NU mai blocheze fiecare cum i se scoala doar ca omul isi spune opinia, ci incurajeaza ca omu sa invete unul de la altul, sa citeasca opiniile chiar daca nu le convine, ca fara sa vrea prinde ceva. Eu de ex aici, am facut un user temporar si i-am zis lui Wizzard de ce, ca sa vada...ce trebuia sa vada, si sa-si constientizeze motivul pentru care s-a purtat cum s-a purtat! A citit si ceva in inconstient s-a miscat pe acolo, mi-am cerut scuze la conducere si am zis sa fie sters userul TempUser, am promis ca nu mai fac asta aici. El m-a insultat urat fara motiv.

Pe FB nu am lasat-o pe una pana i-am zis tot ce trebuia sa vada (se pune cu coderii...ea, isi gasi cui sa dea ignore), dupa aia m-am oprit, adica am alergat-o sa-i pun oglinda in fata. Dand ignore fuge de adevar si nici nu stie ce trebuia sa stie macar. I-am zis "acum ca ai citit tot, sunt multumit ca s-a intamplat ce trebuia". I-am zis tot caracterul care-l are, ce si cum ca poate nici nu se prinde ca nu face bine. Ca nu e bine sa fac asa uneori, dar nici ce fac ei nu e bine, de aia e haos in societate, de aia atati oameni rai, ca nu ia nimeni nici o masura macar psihologica, ii lasa asa sa dea in cap la altii de capul lor! Era de o infectie de caracter aia de nu se putea. Prin fuga nu rezolva, prin confruntarea adevarului multi se indreapta. Eu accept orice opinie, nu fug, invat daca e cazul cum de multe ori a fost cazul! Zic "da ma sunt prost, tampit, rau daca zici, vreau sa nu mai fiu, zi tot ce nu fac bine".

Dau doar un exemplu, nu am nimci cu ionelu ca el nu s-a comportat urat, zic doar, mi-a dat ignore pentru ca zice ca-s feminist desi am aratat ca nu tin cu nici o parte, a dat de fapt dintr-un complex de al lui, am tinut pe drept si cu o categorie care lui i-a facut rau poate. In mod normal conta? Fiecare are voie sa fie cum este si sa stai de vb cu acel om pe alte teme sau chiar pe aia, discutand ce si cum. Cand a enumerat privilegiile femeilor, eu am zis corect unde zice bine pe rand si am condamnat si eu privilegiile alea. Dar asta este. Eu de ce n-am dat ignore la nimeni? Nici macar la aia care au insultat nu am dat, ca accept adevarul oricat m-ar deranja. Si oricum..si daca dau, tot NU mi se rezolva problema, complexul, deci e inutil. Nu am complexe! Da domne, sunt mai slab de minte, nu am parte de angajari bune, si? Asta sunt, e doar un exemplu. Nu daca vine unu "ca e normal sa nu angajeze o firma din aia mai asa sau mai asa", sa ma supar. Mgtow a facut la fel, nici el nu a vb urat si nu a insultat dar tot asa, ca nu eram contra femeilor.

| Alexandrionelu a răspuns:

Da, pe lângă Bizon 95 și Ray ar mai fi si Plato care merita o nominalizare. A dat multe raspunsuri epice, este inteligent, sensibil, iar lumea lui este fascinant de perfectă. Niciodată nu a jignit pe nimeni, are un stil elegant de exprimare, doar ca parcă nu acesta a fost anul lui cel mai bun. Cred că ar putea mult mai mult de atât dacă ar reuși sa se detașeze unpic de locul în care se afla și sa vadă imaginea mai in ansamblu. Oricum felicitări!

| GirlOnline81 a răspuns:

Plato

| Teffan a răspuns:

Sadrian46.

| Osneros a răspuns:

Dalmore si johnny for the lulz

| Clytia a răspuns:

Plato. Mereu am apreciat răspunsurile sale. Din păcate, unii oameni nu știu să vadă dincolo de substanță și să înțeleagă mesajul pe care el îl transmite.

| Mosotti a răspuns (pentru Clytia):

Am vazut putine postari de ale lui Plato si erau ok, aveam un prof la fac care zicea "Spuneti ce aveti de spus, ca nimeni nu poate sti ce vreti voi sa spuneti si ce aveti in cap, terminati cu aia cu "se intelege", spuneti direct ce trebuie", deci daca vb cu subinteles nu e okey, ca nu stim ce e in mintea lui si corespondentele intre ce spune si ce ascunde ceea ce spune, poate putini stiu dar nu majoritatea.

| Dalmore a răspuns (pentru Mosotti):

Plato urăște femeile care au o viață sexuală, în fiecare postare le numește ''toalete publice'', pentru că sexul e ceva solemn pentru el. Sau le comparcă cu mașini și alte obiecte, ca un adevărat misogin ce e. Sunt destul de sigură că nu ți se pare ok laughing.

| Mosotti a răspuns (pentru Dalmore):

Normal ca nu mi se pare! Nu inteleg niciodata pe acesti oameni, de ce sa urasc femeile care au viata sexuala, e ceva normal. Le compara probabil ca are frustrari ca nu-l plac fetele, de aia. Dar si asa, de ce? Ce vina au ele? Nu poti obliga pe cineva sa te placa cu forta. Si eu am fost in situatia asta dar nu sunt misogin, ca nu sunt ele vinovate ca nu am castigat eu loteria genetica. M-au placut 5 in toata viata in loc de 60 din 100 sa zicem, cum e normal. Pai uite la mgtow ce ura are si intreaba aici cum sa fie rautacios cu ele, de parca le atinge pe ele asta. Eu zic ca tine si de inteligenta, ca daca se prinde ca nu-s vinovate nu ar mai ura. Adica "aaa nu ma place, fir-ar a dracu, e tampita, ia sa ma razbun, sa fiu rau, ca ea e de vina domne".

| Paula2018 a răspuns:

Ray ♡

| Horus35 a răspuns:

Plato

| AlexAL275 a răspuns:

Sadrian46-cel mai bun

| andiceasu95 a răspuns:

Corbulalbrosu- cand ai nevoie de ajutor, apelezi la el happy

suntserios- da raspunsuri complexe dar si amuzante

| Gabriel2424 a răspuns:

Sadrian46

| TURB0X a răspuns:

Hmm... "Nu uitați de autonominalizări"

Mă propun pe mine. happy
Nu vă voi dezamăgi. Sunați-mă la numărul de urgență 112 ca să vă convingeți.

| xeum a răspuns:

Xeum, vreau bilete la filmuletul five gang moca.

| DeeaCarmen a răspuns:

Ray

| Eteda a răspuns:

Corbulalbrosu! Din punctul meu de vedere da cele mai bune raspunsuri fetelor!

| Aligator0108 a răspuns:

Chiar îl nominalizați pe RAY? Băiatu' e drăguț, se folosește de Google la greu. Și acele răspunsuri,, originale", fie la caterincă sau nu, mă fac să spun:,, E grele româna!"
Din săraca mea activitate pe acest site, am observat doi utilizatori foarte activi, cu răspunsuri coerente, bogate și frumos formulate: corbulalbrosu și Salontanul. Îi nominalizez pe ei doi.
Baftă! Să nu ne faceți vreo surpriză! (însemnând să îl alegeți pe RAY drept utilizatorul anului, no offence, dar mai are mult de lucrat! big grin)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aligator0108):

Simplul fapt ca astfel de persoane precum RAY ajung sa fie nominalizate de atatia utilizatori la titlul de 'userul anului' arata ca TPU are o mare problema. Cu atat mai mult, in situatia in care vreodata ar ajunge sa si castige, ar fi o lovitura puternica asupra imaginii acestui site.

| Moiaer a răspuns:

Io