Dam startul pentru alegerea Userului Anului 2019! Tu pe cine propui?

Dragi membri,

Cum 2019 e aproape de sfârșit a venit timpul propunerilor pentru Userul anului! Am văzut în postările voastre cât de nerăbdători sunteți, așa că dăm drumul la nominalizări până pe 21 decembrie inclusiv.

Tot ceea ce trebuie să știți este că rămân aceleași condiții: să fi avut în ultimul an minimum 20 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni. Cele de la Trivia/Amuzante nu sunt luate în considerare, iar cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși. Așadar, vă așteptăm comentariile cu numele userului pe care voi îl considerați că ar merita să fie Userul Anului 2019.

Când s-a încheiat etapa de propuneri, vom analiza și vom valida membrii apoi va începe procesul de votare până pe 5 ianuarie.

Premiul constă într-un sistem de boxe 5.1 Akai.

Și cum v-ați obișnuit deja, vom mai da încă 2 premii:

- pentru cel mai activ nou membru TPU un Google Home Mini

- pentru cel care ghicește cine va ieși Userul Anului un premiu surpriza.

Pentru premiul surpriză va trebui să ghiciți scriind în comentarii, în etapa de votare (23 decembrie-5 ianuarie), numele câștigătorului, cât și punctajul obținut în urma voturilor date. Se va lua în considerare cel mai apropiat punctaj dacă nimeni nu l-a ghicit pe cel exact. În cazul în care vor fi mai mulți useri cu aceleași nume și punctaje se va ține cont de activitatea sa din comunitate (răspunsuri premiate de noi, fundele primite, vechimea în comunitate).

Să curgă propunerile!

PS. Nu uitați de autonominalizări! :)

120 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

@GabiDumitrescu cred ca e singura varianta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna TPU, nominalizările din anul 2019 sunt
Mosotti =un utilizator care da raspunsuri foarte bune, il admir foarte mult pe acest om, desi are doar cateva luni pe TPU
sadrian46 =da raspunsuri bune si in rime, poetice, dar e o persoana foarte sensibila, ignora usor
Bizon95 =da raspunsuri bune,dar e o persoana care se supara poate prea repede
corbulalbrosu=da raspunsui bune tuturor fetelor,ma uimeste rabdarea de care da dovada
Andreeush =o utilizatoare inteligenta,culta,frumoasa, care are un singur scop si care nu face spam, bravo ei
RoCkKiD =si el da raspunsuri bune
NietzscheFrumosSiDesteptSunt, NLS, AA1CK3D,minrest,
doctorandus,darrio2007
=dau raspunsuri bune

multa bafta tuturor

| Nilsson a răspuns:

Propunerea pentru cel mai activ nou membru:

Sadrian46 (aici nu cred că mai încape vreun dubiu, a dominat în clasament fără drept de apel tot anul)

Propunerea pentru utilizatorul anului 2019 este SALONTANUL din următoarele motive:

1. Este unul din veteranii TPU fiind activ pe site încă din 2010.

2. Are o poziție înaltă în clasamentul general (locul 13) și este în urcare.

3. Are un procent covârșitor al răspunsurilor câștigătoare față de cele totale, aproximativ 5700 la 36000 totale, ceea ce înseamnă aproape 15, 8 %, unul din cele mai ridicate procentaje pe care le-am văzut și asta reflectă calitatea răspunsurilor.
Spre comparație, ocupantul primului loc în clasamentul general are doar vreo 2, 2%.

4. Dă răspunsuri variate și utile la diferite categorii.

5. Se exprimă corect gramatical.

6. Are o conduită respectabilă, nu intră în certuri, nu face span, conversații, etc.

7. Respectă opiniile celorlalți.

Chiar consider că merită să câștige anul acesta, ar fi păcat pentru noi ca și comunitate să promovăm nonvalorile, certăreții sau agramații.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Nilsson):

Mai taie din 6 si 7 putin. Nu de alta da cand l am contrazis de vreo 2 ori mi-a respectat asa de mult opinia ca mi-a dat ingore sa nu pot s-a mi o mai exprim.

| Nilsson a răspuns (pentru suntserios):

Dacă ți-a dat ție ignore îl înțeleg. happy
În rest, eu personal nu l-am văzut să intre în dispute.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru suntserios):

Pana la urma s-a dat drumul la nominalizi!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Fatamuntilor):

S a dat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mosotti;@GabiDumitrescu

| Mosotti a răspuns:

RAY si GabiDumitrescu

Si oricum userii care nu au un an, se taie de pe lista, nu au cum ajunge userul anului, deci sa ne uitam si la data de join, unu care are 4 luni, nu poate avea minim 20 raspunsuri in ultimile 6 luni.

| Osneros a răspuns:

Dalmore si johnny for the lulz

| Alexandrionelu a răspuns:

Bizon95

| Yuoia a răspuns:

Cred ca ar trebui sa schimbati conditiile. Sau cel putin sa o scoateti pe aia cu: "cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși". Pentru ca asa ajung useri ca RAY, Bizon95, care dau doar raspunsuri proaste sa fie userii anului. Mai sunt cei care raspund doar cu "jhkeytz". Si ne vom trezi si cu ei premiati. Din pacate au aparut useri vechi, deja castigatori si deja plictisiti, care nu fac decat sa se certe pe site cu toti ceilalti.
Cred ca scoaterea acelei conditii va duce la o concurenta mai serioasa si corecta. Atunci toti vor fi interesati sa dea raspunsuri folositoare.
Dintre cei pe care i-as propune ca userul anului, deja au castigat. Din restul (si nu pentru rank-ul lor cum sugereaza unii) propun: Salontanul sau corbulalbrosu.

| Yuoia a răspuns (pentru Nilsson):

"Dacă ți-a dat ție ignore îl înțeleg."
Si eu happy
P.S. Observi ca si-a sters comentariul? L-am citit inainte de a-l sterge.

suntserios
| suntserios a răspuns:

@Yuoia

Yuoia a răspuns (pentru Nilsson):
P.S. Observi ca si-a sters comentariul? L-am citit inainte de a-l sterge.

Nu pisi, nu am sters nimic. Da tu vrei sa imi dai si ignore sa imi vezi si raspunsurile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dalmore1996

| gemeni6226 a răspuns (pentru Nilsson):

4.Raspunsuri variate si utile? Numai in ziua de azi si de ieri a dat de foarte multe ori un raspuns scurt:da3-.Are 15264 raspunsuri cu 792 cistigatoare ceea ce inseamna un procentaj de 5.18 la suta si nu 15.8 la suta regula de 3 simpla... daca din 15264 raspunsuri sunt 792 cistigatoare 15264 reprezinta 100 la suta atunci 792 cit la suta reprezinta? 792*100 impartit cu 15264 este egal cu 5.18 % si nicidecum 15.8 % da foarte respectabil e ca priveste toate opiniile altora ca pe cineva aflat foarte sus pus si opiniile celorlati sunt fix pix pentru el ca opiniile unor muste. Pozitie inalta se poate obtine foarte usor cu raspunsuri multe date.Si el are timp ca e in pensie.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru gemeni6226):

Vezi ca acele calcule erau despre alt user

| Nilsson a răspuns (pentru gemeni6226):

Faci afirmații eronate, Salontanul are peste 5700 de răspunsuri câștigătoare:

https://www.tpu.ro/utilizator/icqt

Răspunsuri 36.675

Răspunsuri câştigătoare 5.749

Măcar argumentează-ti propunerile tale decât să le comentezi pe ale altora.

| brokxy a răspuns:

@Bizon95

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Supădeceapă

| Eteda a răspuns:

Corbulalbrosu! Din punctul meu de vedere da cele mai bune raspunsuri fetelor!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Adry05 dă răspunsuri utile. Mai era floresdemayo, nu știu cât de activă mai e.

| Alexandrionelu a răspuns:

Bizon95 sau Ray. Sunt singurii care merita și printre putinii care dau răspunsuri inteligente pe TPU, în volum mare.
Corbulalbrosu este doar un obsedat sexual informat, care da copy-paste și este activ doar în secțiunea "dragoste și sex" a strâns zeci de funde de la fete cu menstruația întârziată și băieței cu puta mica. Chiar vreți sa premiați asa ceva? Omul are caracter 0, nu este deloc prietenos, nu are cultura generala și habar n-are sa improvizeze.

Vad ca alții îl propuneți pe Gabi Dumitrescu? Pentru ce? În afara de faptul ca are vechime pe site, nu are nici un merit. Inteligenta cizmei, caracter infect, răspunsuri în sictir, mereu cu nasul pe sus.

Nevermore - un bugetar neocomunist nostalgic, care i-a pupat rand pe rand pe Gorbaciov, Ceaușescu, Iliescu, Năstase, Ponta, Dragnea și Dancila, iar acum ne explica noua cât de minunat este partidul rosu pentru ca i-au dat lui un job bine plătit?

Sierra1 - este un speculat mărunt, ataca numai în haita și iubește contrazicerile mai tare decât pe mămicuța lui.

| andiceasu95 a răspuns:

Corbulalbrosu- cand ai nevoie de ajutor, apelezi la el happy

suntserios- da raspunsuri complexe dar si amuzante

| GouDidodino a răspuns:

Goudidodino

| gemeni6226 a răspuns (pentru Nilsson):

Nu despre salontan am vorbit ci despre sadrian46

| gemeni6226 a răspuns (pentru Nilsson):

Rog din tot sufletul sa ma ierti eu credeam ca se refera la sadrian46 da trebuie sa citesc mai atent ca ai vorbit de salontanScuze, scuze scuze! Si ieri m-i s-a intimplat ca in loc de PULPE sa citesc altceva.Mai pot gresi si eu.

| gemeni6226 a răspuns (pentru suntserios):

Da erau pentru sadrian 46 scuze de la toti ca nu am citit ca mai departe se refera la salontan.Am gresit cer iertare se mai intampla sa gresesc cand citesc repede.

| Emazio a răspuns:

Corbulalbrosu, cred ca merita, raspunsuri bune si un comportament foarte civilizat pe site.

| Nilsson a răspuns (pentru gemeni6226):

"Rog din tot sufletul sa ma ierti eu credeam ca se refera la sadrian46"

Te iert, mulțumesc și eu pentru lămuriri.
Acum în sfârșit are sens comentariul tău pentru că chiar mă strofocam să îmi explic cum ai ajuns la o asemenea concluzii. laughing