| ForbiddenLove a întrebat:

Dati-mi niste idei cum sa ma imbrac de halloween...nu vreau sa imprumut un costum dar cred ca mi-ar placea sa am o masca draguta sau sa ma imbrac cu hainele mele in asa fel incat sa seman cu un personaj sau ceva big grin.

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Sunt multe modele de masti frumoase, dar nu stiu unde le poti gas.Totusi iti dau cateva modele:http://www.google.ro/......tp?/imgres r:6, s:0
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:6, s:14&biw=1024&bih=609
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:14&biw=1024&bih=609 (poti sa iti confectionezi chiar tu una, cum e asta din poza si o poti picta frumos cum iti place tie.
La costume nu stiu, poti sa iti iei o rochie mai ciudata, eventual a bunicii tale, ca sa fii o printesa de epoca, sau iti iei o rochie lunga si alba si iti faci niste aripi, ca sa fii inger.Sau poti sa te machiezi in pisica si iti iei niste haine negre si mulate.La fel poti si in vrajitoare, cu haine negre, si niste manusi. Poti sa iti iei o fusta mini, niste tocuri mari, ciorapi plasa, un maieu pana la buric, te machiezi in exces si esti o pitipoanca perfecta:))
Sper ca ti-au fost de ejutor ideile mele traznite. :*

4 răspunsuri:
| ReveuseKaari a răspuns:

Eu anul trecut m-am îmbrăcat în Joker (da, sunt fată). Mi se pare foarte original, majoritatea se îmbracă în vampiri, vrăjitoare şi alte chestii de-ăstea. Mie mi-a venit ideea datorită faptului că eram cam obsedată de Heath Ledger, care a jucat rolul Joker în The Dark Knight. Şi a fost super:x. Anul acesta nu ştiu dacă facem, căci acum sunt la liceu şi nah... Oricum, îţi arăt o poză cu mine joker, e foarte simplu să te faci. Te machiezi, iar ca vestimentaţie nu trebuie să îţi inchiriezi sau ceva de genu, îţi iei nişte pantaloni, o cămaşă colorată, un sacou colorat(altă culoare decât cămaşa) şi cravată. Uite poza:
http://i217.photobucket.com/albums/cc197/asy_3/Asi.jpg

| djicekool a răspuns:

Pai de halloween nu ar trebui sa semeni cu cineva, neaparat.

eu prefer cat mai ciudat posibil... absolut orice, intr-un mod cat mai aiurea...

| djicekool a răspuns:

Deci, cat mai ciudat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In pisica