| Simona07 a întrebat:

Dati-mi o idee despre ce as putea scrie intr-o compunere cu titlul "Carbunele iubirii". Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| loredana_7444 a răspuns:

Ceva de genu. ca si cum dragostea in sine este ca un carbune al iubirii...ce arde. si arde.pentru ca cu ajutorul carbunelui focul dureaza mai mult. poate pentru o vesnicie. mai poti zice ceva de genu ca la fel ca si focul[ca si cum ai pune lemne pe foc pentru a`l mentine], iubirea trebuie intretinuta si ea. cu diferite atentii, mangaieri.bla bla. sper sa fie de folos la ceva. daca am inteles contextul. o zi frumoasa

1 răspuns:
| yournameplease a răspuns:

Descrie o poveste de dragoste dintre un baiat si o fata :X. Foloseste si figuri de stil. Daca ai trait o poveste de dragoste vorbeste despre ea, descrie ce ai simtit, daca aveai fluturasi in stomac, primul sarut etc. Daca nu ai trait asta imagineaza-ti si ai sa vezi ca iti va iesi happy Te pup.