| ___El7L a întrebat:

Dati-mi un sfat pentru a scăpa de coșuri, dau coroană.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sfatul cel mai indicat este sa mergi la medicul dermatolog, fiecare pe net iti poate spune o reteta a lui proprie care poate a mers in cazul lui, insa nu cred ca vrei sa testezi pe tine fel si fel de produse, chestii ca si cum ai face experimente
daca ai sa citesti pe google cate si mai cate iti vor recomanda toti 'doreii' de pe net...asa ca doar medicul este ce trebuie!

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a scapa de cosuri: igiena serioasa facuta dimineata si seara prin spalarea fetei cu apa calda si spaun, in special seara, dupa ce ai strans pe fata mult praf, mizrie, transpiratie, care se depune in prorii feie, ii umple si ii infecteaza.

Cat despre oferta "COROANEI, sa stii ca aceia se ofera doar mortilor, pe aici, pe forum se dau funde.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai zis nimic concret despre acneea ta, prin urmare cel mai intelept ar fi sa mergi la un dermatolog.Si ia totusi in calcul ca problema asta face parte din dezvoltarea ta specifica adolescentei, nu se poate sa scapi, toti trecem prin ea, asadar tot ce este pe baza hormonala va trece de la sine la un moment dat. Exceptiile mai nefericite, adica acele cazuri de acnee grava, au nevoie de o vizita la medic.

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că înțelept ar fi sa mergi la un medic dermatolog
Ce fel de acnee ai și de când te confrunți cu ele?

| Robert2526 a răspuns:

Mergi la dermatolog ca sa descoperi cauza si sa poti trata.

Varianta cealalta e sa incerci diverse creme sau pastile care cel mai probabil nu vor functiona.

Ce varsta ai?