| mirelamel24 a întrebat:

Dau bacul pentru a treia oară. Se poate să mai schimb a treia materie de bac, atunci când mă înscriu? Aș vrea să dau examenul la geografie, nu la logică. Știu ca doar primele 2 sunt obligatorii, dar nu știu cum să procedez cu ultima. În anii trecuți am dat la logică și am picat.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Deci,de fiecare data când dai bacul,ai posibilitatea sa selectezi materia la care ești mai bine pregătită.
Adică nu erai obligata sa dai tot la logica.
Nu știu dacă știi,dar va trebui sa plătești bacul începând cu a treia oară, nu știu cât costă, dar știu că trebuie să plătești.
Mi se pare că îți poți echivala notele de la celelalte probe, adică să nu mai fii nevoita sa dai și la restul (asta daca te avantajează), dar e mai bine sa întrebi pe cineva de la școală!
Mult succes!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

BAC-ul se poate sustine doar la materiile la care nu ai luat nota de trecere anul trecut.

| Robert2526 a răspuns:

Da, poti sa schimbi linistita dar ai invatat la geografie pana acum, sau te duci doar asa la noroc?

| LisaJulie a răspuns:

Îl poți schimba și eu cred ca geografia este cea mai buna opțiune pentru tine! Și eu am luat peste 9 la geografie fără sa invat mai nimic