| BK_8737 a întrebat:

Dau FUNDA celui care imi zice ce inseamna: i hope you don't mind; i put down in words; si sa-mi explicati cum se traduce pe romana chestiile astea: stiu doar ca i'd like inseamna mi-ar placea dar ce inseamna could you; would you; will you? Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| andutzu95 a răspuns:

"Sper ca nu te deranjeaza.O sa o scriu in cuvinte."

2 răspunsuri:
| TeIubesccc a răspuns:

Sper ca nu te superi. Am scris in cuvinte.
Could you : ai putea
Would you : ai vrea
Will you : vei [manca]
hee hee

| ralu_1668 a răspuns:

Could you=ai putea,would you=ai vrea,will you=vreii hope you don' t mind= sper ca nu te superi, i put down in words se traduce cam a nota niste cuvinte, ceva de genu are mai multe intelesuri