| Siceee a întrebat:

Dau funda! :XBuna TPU.Deci de 2 saptamani sunt cu un baiat.Amandoi avem 16 ani.De cateva zile mi se pare schimbat, foarte schimbat.De exemplu azi cand am intrat pe mess a iesit imediat ce am intrat eu. Nu stiu ce se intampla cu el.In fine, eu chiar tin la el dar daca mai continua asa si evita sa ne vedem si chestii de-astea cred ca cel mai bine ar fi sa iau o decizie.Suntem in aceeasi scoala amandoi a9a dar clse diferite.Si la scoala are un comportament ciudata nu stiu ce se intampla cu el. Daca nu mai vrea sa fie cu mine macar sa-mi spuna.Nu il mai inteleg e ciudat rau in ultima perioada.Acum vreo 3 zile un baiat m'a intrebat daca vreau sa fiu cu el e dragut dar eu tin la baiatul asta cu care sunt chiar tin. Celelalte ziceau ca e mai frumos cel care m-a intrebat daca vreau sa fiou cu el decat cel cu care sunt si imi ziceau sa ma despart de el ca e mai frumos. Dar eu tin ff mult la el si nu ma pot despartii de el pentru celalalt. E dragut dar eu tin la prietenul meu.Pe bune nu stiu sunt intr-o situatie groaznica nu mai suport. Azi imi venea sa-l sun si sa ii zic ca vreau sa ne despartim pentru ca lui mi se pare ca nu ii mai pasa de mine, nu ne mai vedem aproape deloc nu mai suportstraight faceAsa relatie nu am mai avut adica nu stiu, cel putin de cateva zile.La inceput avea comportamentul total opus decat il are acum.Chiar ma intreb ce s-a intamplat, ma gandeam ca s-a indragostit de alta dar sa-mi spuna ce are ca eu nu mai suport.Chiar daca tin la el eu nu mai suport situatia asta.De exemplu azi cand am fost in oras el stia ca ies mai devreme de la scoala dar cand i-am dat mesaj ca vin in oras unde era si el atunci a plecat acasa. Pe mess imi zice ca ma iubeste si eu nu stiu ce sa mai cred.Pls help me ca nu stiu ce sa mai fac. Daca puteti dati-mi si mie un sfat si spuneti-mi ce credeti ca se intampla cu el de ce se comporta asa ca eu nu mai inteleg nimic. Ce o fi patit? Help me pleasestraight facestraight face

Răspuns Câştigător
| denisa_7520 a răspuns:

Pai 1.intreabal ce s-a intamplat cu el ca so schimbat mult!
2.intreabal in fata nu pe messenger daca te iubeste!
3. crying crying imi pare rau dar trebuie sa te anunt ca sAr putea sa nu te mai iubeasca si sa aiba alta iubita
4. daca are alta iubita nu trebuie sa crying sufericrying uiti de el o sa-ti fie un pic greu sa uiti de el daca v-ati iubit dar vezi tu ce faci daca are alta iubita si te paraseste sa nu suferi crying!

7 răspunsuri:
| Meddy_5853 a răspuns:

Poi. eu cred ca poate el crede ca nu ii oferi destula afectiune. Fii tu aia care actioneaza. Poate ca vrea sa "te testeze" sa vada daca, in primul rand, tie iti pasa de el, apoi lui de tine. Daca asta era problema, atunci o sa'si revina peste cateva zile, daca nu, probabil ca are pe alta sau ii place de alta si o sa se comporte la fel. Succes :* sa'mi zici cum a mers :d

| Andarock a răspuns:

Nu ar trebui sa faci nici un pas deocamdata.
Poate el vrea sa-ti pregateasca o surpriza si poate de asta e mai tacut si nu vb. cu tine.

Dar mai exista o varianta...
Ca el sa nu mai tina la tine si poate din acest motiv de evita.

P.S.: Daca chiar il placi cu adevarat (si esti 100 % sigura) ar trebui sa-i dovedesti ca intr-adevar chiar il placi.
De ex.: Sa-ti pui la status la mess :''Te plac...(in spatiul punctat trebuie sa-i scrii numele)!"

Sper ca te-am ajutathappy

| 0andreea1 a răspuns:

Pai cea mai amre probabilitate este ca te insalastraight face
daca nu gandeste-te cu mare atentie la ce ai facut in ultima intalnire... poate ai facut ceva gresit pe care l-a deranjatbig grin
sunteti de 2 saptamani si iti spune ca te iubeste:O?

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Spune'i ca este distant cu tine,si ca tie nu iti place. Daca tii mult la el, incearca sa vorbiti, sa ii arati ce te deranjeaza la el.Incearca sa nu il bagi in seama vreo zi,doua,sa vezi daca te suna el,daca nu, desparte'te de el.E mai bine sa fii singura, decat sa simti ca esti singura cand esti intr; o relatie.Ma rog, nu stiu daca ai inteleshee hee

| denisa_7520 a răspuns:

L-ai intrebat ce tiam spus? ce tia zis?

| Siceee explică:

Da, l-am intrebat merci mult de sfat. A avut cateva probleme happy

| Siceee explică:

Mda...defapt recunosc faptul ca nu l-am intrebat pentru ca mi-a spus el fara sa il intreb ca a avut niste probleme thinking oricum ''denisa'' eram gata sa il intreb pe mess dar in fine mersi oricum
App: am zis ca l-am intrebat ca sa nu zici ca ti-am dat funda degeaba laughinglaughing tongue