| Robert061992 a întrebat:

Dau fundinta! Pot sa fiu sunat din afara daca eu nu am activat roamingul? Sau trebuie sa-l activez? Mentionez ca sunt in reteaua orange si am numar de cent si eu si persoana care trebuie sa ma sune.Raspundeti-mi urgent caci trebuie sa fiu sunat din clipa in clipa.

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Daca tu esti in Romania si trebuie sa te sune cineva din strainatate nu e nici o problema te poate suna daca i-ai dat si codul Romaniei 004, daca tu te afli intr-o tara straina si trebuie sa primesti un telefon de acasa sau tot de acolo din strainatate pe numarul din Romania atunci ai nevoie de credit pe telefon pentru ca te taxeaza si pe tine, doar daca iti da mesaj nu iti ia din credit

3 răspunsuri:
| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Da! poti fi sunat din afara, daca persoana care te suna are roamingul aktivathappy.

| Mihaelaa98 a răspuns:

Da te poate suna deoarece persona aflata in alta tara prin roaming se conecteaza la reteau din Romania deci poate big grin

| dalyna_2925 a răspuns:

Ca sa fi sunat de afara, in orice retea trebuie romingul activat la ambele telefoane si trebuie incarcata cartela cu cel putin 4 euro.