| Mary1 a întrebat:

Dau fundita:

Am si eu o intrebare:

Cum se joaca metin2?

Răspuns Câştigător
| Psicodelic a răspuns:

Dupa ce ai instalat metin2 te loghezi iti faci un caracter si dupa aia dai cu arma in caini pana cresti.Iti faci misiunile ca sa primesti bani si s afaci lvl mai mare dupaceea te duci si iti iei magii si apoi tot asa omori lupi, ursi, tigrii, amazoane nici eu la inceput nu stiam nimic dar m-am descurcat singura sia cum joc pe server privat

4 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Se joaca cu mausu ce anume vrei sa intrebi? il downloadezi cont, comfirmi si gata

| Afdsa a răspuns:

Buna.Este foarte simplu Metin2.ro,tot ce trebuie sa faci este sa downloadezi jocul de aici : http://www.metin2.ro/user/register sa iti faci un cont,si sa incepi sa joci.Ca sa iti apara instructiunile jocului apasa pe tasta H cand esti in joc deja.Si eu joc Metin2 RO ,imi place dar joc ocazional,nu sunt cine stie ce obsedata,joc de plictiseala,nu pentru a obtine un level cat mai mare,ca ,cam asta este scopul jocului.Cat despre alte lucruri mai sunt cateva,ca sa iti incarci viata(PV),iti trebuie: Licori rosii :sunt de mai multe marimi :K(cele mai mici),M(mijlocii),G(cele mai mari),ca sa le folosesti dai click dreapta pe ele de mai multe ori,pana se incarca viata.Pentru punctele de mana(cele pentru magie)folosesti : Licori albastre (PM):sunt si ele de mai multe marimi:K(cele mai mici),M(mijlocii),G(cele mai mari),tot la fel,ca sa le folosesti dai click dreapta pe ele pana se incarca punctele de mana.Ce trebuie sa omori,si de la ce lv:
Lv 1-5 - caini/lupi
Lv 5-15 - mistreti/ursi
Lv 15-20 - amazoane
Lv 20-30 - salbatici
Lv 30-35 - orci/eso
Lv 35-45 - orci negri
Lv 45-60 - v1
Lv 60-70 - v2
Lv 70-75 - DT etajele superioare / padure
Lv 75-99 - grota.
Sper ca te-am ajutat si multa bafta !

Răspuns utilizator avertizat
| MissLove12 a răspuns:

Intri pe site-ul metin2 ro
te loghei unde arata sus, dai descarcare, dupa ce se descarca astepti a se incarce, dai serverul ...ai de ales, dai ok, iti scrii numele si parola, dai ok, alegi regatul,, alegi carcterul fata, baiat si ce vrei sa fie ai de ales inttre:razboinic, razboinica, ninja, ninja, sura, sura, saman, samana, dai ok, dupa le creezi si pornesti jocul si joci:*:*:*happy