| anonim_4396 a întrebat:

De ce baietii ejaculeaza noapte in timp ce dorm?

6 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Aşa ceva este un proces normal şi nu ai cum să îl îndepărtezi, poate fi doar rărit prin evitarea de vizionare a materialelor pornografice sau erotice şi prin evitarea citirii cărţilor cu un astfel de subiect. Apare mai frecvent virginilor şi cei care nu se masturbează deoarece şi sperma produsă de testicole trebuie să se descarce undevahappy

| Pho3nix a răspuns:

Din cauza viselor umede.

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Nu Mereu.nu mai atunci cand viseaza dar nu isi aduc mereu aminte ce au visat! sau adorm cu gandul la ceva mai erotic]

| death a răspuns:

De ce nu? La ce vise ne colcăie prin cap...

| radu75 a răspuns:

In general asta se intampla baietilor care nu si-au inceput inca viata sexula, din cauza excesului de estrogen testicolele produc sperma care normal ca trebuie evacuata, asta se produce atat in timpul somnului cat si in cursul zilei. Dupa inceperea relatiilor sexuale dispare treptat acest fenomen. Sunt intr-adevar semnale ca organismul e gata de inceperea vietii sexuale si implicit de reproducere. Din acel moment poti avea mostenitori, daca nu ai ghinionul sa fii steril, dar asta e o alta poveste!

| tomtom_7971 a răspuns:

Se mai numeste si polutie si ejacularea nocturna este un semn ca, din punct de vedere sexual, "functionezi" cum trebuie.