| kwjsgajj a întrebat:

De ce cand sunt persoane langa mine ma simt ciudat si cand pleaca parca mi s-a luat o piatra de pe inima?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta se cheamă mai nou anxietate socială, ceea ce este un fix pix la modă. Ba că să mergi la pisicolog, ba la pisichiatru, ba că să faci rugăciuni de dezlegare și să aprinzi lumânări la icoana Sf. Sisoe cel Nou de la Vaslui.
Eu zic că ești sensibil la biocâmpul emis de alte persoane, ceea ce este o calitate foarte rară, o au 1 din 10000 (zece mii).
Ca să testezi asta, eu zic așa.
Când ești cu un mic grup într-o cameră să fie spațiu închis ca să nu se împrăștie biocâmpul lor, să stai lângă ei, și să observi cum te simți. Apoi să te îndepărtezi câțiva metri buni, să vezi cum te simți acolo la distanță mare de ei.
Apoi, găsește niște motive să repeți manevra de câteva ori.
Dacă te simți mai prost lângă ei și mai bine la distanță, ești un tip colosal, formidabil, supercalifragilisticexpialidoușăn.
Să îmi scrii aici, am ceva pentru tine.

| Andreeush a răspuns:

Ai o fobie socială, nu suporți pe nimeni în jurul tău.
Să știi că nu prea e bine. O să vină un timp în care vei regreta că nu ai pe nimeni lângă tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ma simt si eu. E fobie sociala sau anxietate sociala. Asta daca ai si simptome: cum ar fi ca transpiri sau nu stii ce sa zici la un moment dat, nu poti manca in public sau crezi mereu ca esti luat in vizor si criticat. Daca nu, probabil stai langa persoanele gresite