| anonim_4396 a întrebat:

De ce continuăm să credem în ceva fals, chiar dacă știm că acel ceva e fals?

10 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Eee asta da! cine stie de ce! ai reusit sa crezi in acel ceva fals, si dupa aflarea adevarului inca mai vrei sa invii lumea aia, prea perfecta a fost de vrei s-o tii in viata! te-o marcat, te-ai simtit bine, poate te-ai simtit ca fiind tu..cine stie.

| dєdєloaia a răspuns:

Pentru ca dese ori acel "fals" ne aduce fericirea...

| CreativeGirl a răspuns:

Poate pentru ca acel ceva ne face sa ne simtim mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca avem impresia ca il putem schimba.

| Almássy a răspuns:

Pentru ca vrea ficatii nostribatting eyelashes

| Irena97 a răspuns:

Asta e valabil mai ales pentru amagirile din dragoste.
Ne e frica sa infruntam realitatea si in sinea noastra speram ca ea se va schimba. Sau ca de fapt a fost o intamplare. Sau ca El nu e asa de fapt in realitate...
E un soi de nevoie de dulce-amar in dragoste.

Răspuns utilizator avertizat
| SecretLady91523 a răspuns:

Pt ca e in fiinta noastra. Cand avem incredere oarba in ceva si ne dezamageste, pur si simplu cautam tot timpul sa ii gasim o scuza falsului, incercam sa credem ca nu e asa... Dar tot raniti ajungemstraight face

| RaluLoveM3 a răspuns:

Pentru ca ne dorim sa fie realitate, dar din pacate nu e asa ca doare foarte tarecrying

| tequilla64 a răspuns:

Pentru ca pur si simplu nu acceptam realitatea, pentru ca ne-am dori sa nu fie fals.