| anonim_4396 a întrebat:

De ce dimineata ne miroase gura foarte urat chiar daca seara inainte de culcare ne spalam pe dinti?

6 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Pot exista multe cauze pentru respiratia urat mirositoare. O cauza majora este scaderea secretiei salivare. Saliva are o actiune purificatoare care ajuta la reducera sau disparitia respiratiei urat mirositoare. Cand secretia salivara scade, bacteriile se pot inmulti, dand nastere respiratiei urat mirositoare, indiferent daca au fost periati cu o seara inainte.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Păi. 8 ore de dormit. Îşi fac fac de cap bacteriile, nu crezi?

| Mya a răspuns:

Poate nu avem o respiratie tocmai proaspata, dar daca miroase "foarte urat", atunci inseamna ca avem carii ori din cauza la ceea ce am mancat. big grin

| jolie a răspuns:

Din cauza tigarilor,(cei care fumeaza)dar de cele mai multe ori din cauza cariilor

| laura64 a răspuns:

In afara de ce au mentionat cei de mai sus o alta cauza poate fi si existenta unei boli de stomac care se manifesta printre altele si prin prezenta acelui miros dezagreabil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece acel miros vine din stomac, din cauza alimentatiei.Incearca cateva zile sa renunti la alimentele grele si sa manaci doar fructe si legume.Vei simti diferenta.