| anonim_4396 a întrebat:

De ce este asa greu sa faci unele schimbari? Si stii ca ar fi foarte benefice pentru tine...

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pentru ca te-ai obisnuit cu anumite lucruri si iti este greu sa renunti la ele.

| Andreeush a răspuns:

E greu când nu ai ambiție, când nu ai voință.
Dacă nu te motivează ceva să faci acea schimbare e cam greu uneori.

| Plato a răspuns:

Pentru ca e greu sa parasesti zona de confort.
Mai apoi, ce e mai bun (la gust), salata sau hamburgerii? E evident ca obiceiurile nesanatoase aduc o mai mare placer de moment, chiar daca pe termen lung dauneaza.
Dar, zic eu, merita efortul. Trebuie sa fii moderat in orice. Nu e bine nici sa te privezi de a manca fast-food, daca-ti place, ca te chinui sa mananci salata toata viata si te calca autobuzul la 30 de ani. Ce-ai rezolvat atunci?
Eu iti dau un exemplu cu mancarea, tu aplica la problemele tale. Normal ca e greu, asa e mereu, dar succesele sunt pe masura eforturilor!