| mady2888 a întrebat:

De ce exista dragoste, daca mai devreme sau mai tarziu esti ranit?

2 răspunsuri:
| julia221 a răspuns:

Nobody knows.
Well, actually they do.Intrebarea ta e putin asa, retorica. Ranirea nu e o consescinta a dragostei.Ci a risipirii ei.Prin urmare, la asta trebuie sa ne concentram cel mai tare.Nu e neaparat sa fi si ranit din dragoste, dar unele lucruri sunt facute asa. cu scopul asta. Poate acel cineva era unul dintre acei oameni care se presupune ca vin, te invata o lectie si pleaca.happy

| marina11 a răspuns:

Pentru ca dragostea este un sentiment frumos.si de asta vei fi ranit la un moment dat...pentru ca orice e frumos se si termina!happy