| anddclaus a întrebat:

DE CE exista suferinta, durerea, tristetea, inselaciunea si mai ales ura si invidia? De ce uni oameni sufera atat de mult, adica ma gandesc la atatia bebelusi de doar 2-3 zile care nu au dreptul la o viata normala. Cui au gresit ei sa plateasca asa scump si nu doar ei si chiar si parinti lor

De ce nu putem avea o viata plina de bucuri si fericire?
De ce de fiecare data cand suntem tristi si cu moralul la pamant primul pe care dam vina e Dumnezeu?

DE CE?

3 răspunsuri:
| PeStraziGoale a răspuns:

Ce ma enerveaza unii ca tine.
Pune`ti niste intrebari...Va credeti mari destepti straight face

Daca toata viata ai fi FERICIT, te vei plictisi.
Si de exemplu:ai zis sa fim fericiti. daca moare cineva apropiat(doamne fereste) sa dam petrecere, nu? sa fim fericiti incontinu

TIPIC.straight face

| BigBang a răspuns:

Trebuie sa isi asume cineva responsabilitatea si pentru noi, nu?,. parerea mea.
Vina pe el se da probabil pentru-ca nu se supara si oricum pacatele iti sunt iertate, daca le regreti.
Sufera in viata asta ca sa poata fii fericiti in cealalta.Glumesc,sincer.
Eu cred ca e vorba de legea junglei aici.Cel putenic supravietuieste.Asa e viata.salut

| Stelian_7432 a răspuns:

Dumnezeu ne da tot cea ce meritam, eu am fost sarac si am crescut doar cu mama dar cu ajutorul lui dumnezeu am reusit sa realizez mai mult decat imi imaginam si nu o sa il acuz pe Dumnezeu daca fac pana la masina.